Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí skupina není...co teď?

Vím, že jsem lama, ale nějak nemůžu na to přijít:
Před poslední aktualizací Win 10 jsme měli doma propojená zařízení pomocí domácí skupiny. Ta je teď odstraněná. I když v jednom zařízení nasdílím složku, nevím co udělat, abych ji viděl na jiném zařízení. Pracovní skupinu máme pojmenovanou na všech zařízeních stejně.
Děkuji za rady.

těm lidem s w10 to prý pomohlo, mě ten odpad nesmí přes práh domu, čili nemám s tím ani zkušenost, ani problémy.
homogroup je civilizační odpad, bohužel lidi si domů nekupují edici profi, která umí normální = pracovní síť.

velká písmena jsem se dočetl v příspěvku nějakého betatestera. když člověk vyplňuje workgroup, ve w7 se to rovnou píše velkým, stejně tak to vrací výpis "net config workstation". ale fór je v tom, že to šlo úmyslně zadat malými písmeny a tukan m$ s tím pak má potíže.

Zařízení nyní vidím, ale tváří se jako multimediální zařízení nikoli jako složky

je na tom pc nastaveno sdílení nějakých disků nebo ne? viz výpis "net share" na vzdáleném pc.
nefunguje ani příkazovořádkové mapování disků? viz help:

net use x: \\ip.adresa\sitovy_disk /user:vzdaleny_admin jeho_heslo [persistent:no]

(tam ovšem uživatelé končí na použití účtu bez hesla)