Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako naučiť niekoho vyhľadávať na internete

Máte nejaké tipy na praktické cvičenia, kde by sa človek dokázal zlepšovať v používaní internetu a vyhľadávaní informácií?

Myslím teraz nejaké slovné zadania, ktoré by človek najprv skúsil sám a následne by tam bol vysvetlený postup v prípade, že to nevie.

Ideálne aj s postupnosťou od ľahkých vecí k ťažším. Niečo v zmysle nájdi aký film hrajú zajtra v kine ... až po fakt zložité veci. Rôznych zadaní pre žiakov je na nete plno. Podstatné je, aby bolo k dispozícii aj riešenie krok za krokom.

Nie že by sa to nedalo vymyslieť a pripraviť ale možno už niekto niečo podobné riešil.

Tak vidim, ze ste sa chytili toho kina a vsetko sa toci okolo toho. Zistit co davaju v kine bol fakt len priklad.

Skor by som rad nejake tie "zlozite veci". Nemyslim teraz okopirovat napovedu z google.

Proste zadanie a k tomu riesenie. Nema to vyslovene byt pre seniorov, kludne aj pre mladsie rocniky, na precvicenie mozgovych zavitov.