Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - automatické nastavení aktualizací

Hezký den,

prosím vás o radu - jak docílit následujícího fungování?

OS Windows 10 Pro.
Potřebuji na PC zautomatizovat proces. Notebook používá "naivní uživatel", po kterém nelze požadovat, aby více přemýšlel a ručně ovládal nastavení aktualizačního procesu OS. Potřebuji provést automatické nastavení podle těchto podmínek:
1) Při připojení do wifi sítě VDSL modemu na O2 pevné lince se budou aktualizace OS automaticky stahovat, ale nebudou se automaticky instalovat.
2) Při připojení PC k internetu přes mobilní data O2 (notebook pracující v terénu) se nebudou aktualizace vůbec stahovat, protože mobilní data jsou extrémně drahá.

Následně znalejší uživatel příležitostně provede zálohu OS a instalaci aktualizací OS.
Jak zakázat aktualizační proces vím, jsem to schopný udělat i dávkovým souborem.
Nejsem schopný však pořešit nějakou aplikací identifikaci způsobu připojení k internetu a podle toho spouštění patřičné dávky pro povolení/zakázání aktualizací OS.

Je to docela oříšek a proto prosím o pomoc pány mistry IT.
Děkuji.

Nejak nechapem aky ma mat zmysel vobec povolovat stahovanie aktualizacii ked o ich nainstalovanie sa potom postara az prilezitostne skusenejsi uzivatel. Vsak jednoducho ich stahovanie zakaz a skusenejsi uzivatel co sa o to bude starat si ich prilezitostne sam povoli, stiahne a nainstaluje. Co sa tym ziska ze sa budu aktualizacie stahovat ked budu az niekedy inokedy prilezitostne nainstalovane skusenejsim uzivatelom, okrem toho ze ten uzivatel usetri trochu casu stahovanim aktualizacii kedze uz budu dopredu stiahnute. Cele zbytocne komplikovane. Stahovanie aktualizacii nechaj na skusenejsom uzivatelovi, rovnako ako ich instalaciu.

Ano, je to přesně ten zmíněný důvod, proto to takto musím vyřešit a trvám na tom. Požadavek vychází z reálné potřeby vlastní praxe.
Cílem je úspora času pokročilého uživatele, který aktualizace nainstaluje a OS zazálohuje.
M$ je z hlediska časové náročnosti stahování aktualizaci slušně řečeno "poněkud nevyzpytatelný" (zlatý Linux).
Nikdo nebude čekat, až se aktualizační data postahují a zda se vůbec stáhnou.

Človeče nešťastná, ak sa raz niečo nedá, tak sa nedá aj ak sa postavíš na hlavu a zakývaš ušami.

Servery MS využívajú spriatelené servery (o.i.akamai) situované na rôznych portoch, smerovačoch, IP adresách k tomu účelu, aby eliminovali nepriateľov spoločnosti pred nekalým "servisom" ich produktu.

Je jedno, na akej segergovanej frekvencii sa pripojíš OS W10 na wifi.

Pritom nedokážeš pochopiť v svojej malosti, k čomu slúži telemetria, appraiser, ceip zo strany geniálneho produktu, akým je OS Windows.