Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Starý PC-je použitelný?

Ahoj všem.
Vytáhl jsem ze sklepa starej počítač,byl vyřazen z provozu mateřské školky před mnoha lety.
MSI k8n neo v2.0 -MS-7030 VER:20C
AMD Sempron(tm)Processor 3000+ 1,8GHz,512MB
XP Professional verze 2002 service pack 3

Počítač se rozjel po 8 letech ve sklepě v pohodě.
Chtěl bych ho dát mladé do pokoje pouze k přístupu na internet-you tube,emaily,facebook atd.
K internetu jsem se nedokázal připojit,mám za to ,že potřebuji dokoupit sítovou kartu?Připojení mám optika100Mbit.Říkal jsem si,že dokoupím ještě 1GB RAM?
Má to cenu nebo to mám hodit do popelnice,nevím na kolik by mě ramka a karta vyšla,poradíte?
Ty xp vím,že už jsou neaktualizovaný,ale pokud fungují tak neva ne,win 7 na to asi nemá cenu dávat?Jasný že tam nepolezem s bankovnictvím atd.
Děkuji za názor a rady.

a) 512MB bohatě stačí.
b) pokud nemá síťovou kartu, nepřipojíš se :-) stačí nějaká "vyhozená" 100Mb/s, stejně musí být do PCI.
c) Internet Explorer už se nepřipojí na https, musíš dát nějaký jiný prohlížeč.
d) asi to musí mít antivir.

e) nebo na to hodit nějaký "lehký" Linux.

Tohle je už fakt hrubo za (spíš hrubo pod) zenitem. Možná by na tom s přivřením oka jel nějaký odlehčený Linux, zázraky bych ale nečekal. Jestli je na desce navíc odprásklý LAN port, neřešil bych nic a navštívil sběrný dvůr. nV chipset taky není to nejlepší, co spatřilo záři galaxie.

RAM bys musel zvýšit alespoň na 2GB, aby se s tím dal prohlížet alespoň net. Pokud nefunguje síťovka, tak se v první řadě podívej, jestli je povolena v BIOSu.
Osobně bych to hodil do sběrnýho dvora, na net seženeš za dva litry desetkrát výkonnější stroj.

to jednojádrové svinstvo vyhoď.
potřebuješ něco, s čím se dnes připojíš na net:
- ale všechny důležitější weby přešly na https, takže staré verze prohlížečů kompatibilní s xp dávno přestaly být použitelné (ie8 atd) nebo podpora zrovna končí (ff52)
- dnešní stránky jsou tak zamořené počítacími a reklamními skripty, případně animacemi html5, že potřebuješ výkonnější pc proti době před 10 lety, kdy byl tento hw nový.

potřebuješ v bazaru nebo od známých vzít něco s dvoujádrem, tím je dán už trochu normální chipset, minimálně ddr2 (pochopitelně bazar), sata disk, kvůli w7 a nárokům prohlížeče raději 4gb ram.

2gb ram jedině pro trpělivého uživatele xp - ale jejich doba skončila. na xp se dají pouštět mp3, přehrávat video, spouštět autodiagnostiku a vyhlížet konec přístupu na web.

mladé do pokoje: ve výprodeji se podívat po mini-itx založených na 4-jádrovém atomu n3150, určeno pro ddr3l, do svých plastových krabiček to osazoval třeba zotac.
ale to už nebude po bazarech skoro zadarmo.

Ahoj všem
Mám ten počítač zapojenej do prodlužky k ostatním věcem,prodlužka má vypínač.Když tu prodlužku zapnu-rovnou se tím počítač taky zapne,místo toho,abych ho zapl až příslušným tlačítkem na budce,to je něco špatně-co?
Jde to samozřejmě vyřešit,že jsem dal PC přímo do zdi a pak se zapne ,až po stisku tlačítka,ale to mi nevyhovuje,bo malej rok a půl to chodí pouštět :O)
Což kdyby to bylo v prodlužce,ta vyplá a mačkal by power na budce,tak to nepustí...
Jde někde něco poštelovat-nastavení v biosu nebo to tak je a nic s tím neudělám?
Děkuji

https://www.giga-pc.cz/pc-sestavy/dell-optiplex-7010-sf/