Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Starý PC-je použitelný?

Ahoj všem.
Vytáhl jsem ze sklepa starej počítač,byl vyřazen z provozu mateřské školky před mnoha lety.
MSI k8n neo v2.0 -MS-7030 VER:20C
AMD Sempron(tm)Processor 3000+ 1,8GHz,512MB
XP Professional verze 2002 service pack 3

Počítač se rozjel po 8 letech ve sklepě v pohodě.
Chtěl bych ho dát mladé do pokoje pouze k přístupu na internet-you tube,emaily,facebook atd.
K internetu jsem se nedokázal připojit,mám za to ,že potřebuji dokoupit sítovou kartu?Připojení mám optika100Mbit.Říkal jsem si,že dokoupím ještě 1GB RAM?
Má to cenu nebo to mám hodit do popelnice,nevím na kolik by mě ramka a karta vyšla,poradíte?
Ty xp vím,že už jsou neaktualizovaný,ale pokud fungují tak neva ne,win 7 na to asi nemá cenu dávat?Jasný že tam nepolezem s bankovnictvím atd.
Děkuji za názor a rady.

Ahoj všem
Mám ten počítač zapojenej do prodlužky k ostatním věcem,prodlužka má vypínač.Když tu prodlužku zapnu-rovnou se tím počítač taky zapne,místo toho,abych ho zapl až příslušným tlačítkem na budce,to je něco špatně-co?
Jde to samozřejmě vyřešit,že jsem dal PC přímo do zdi a pak se zapne ,až po stisku tlačítka,ale to mi nevyhovuje,bo malej rok a půl to chodí pouštět :O)
Což kdyby to bylo v prodlužce,ta vyplá a mačkal by power na budce,tak to nepustí...
Jde někde něco poštelovat-nastavení v biosu nebo to tak je a nic s tím neudělám?
Děkuji

https://www.giga-pc.cz/pc-sestavy/dell-optiplex-7010-sf/