Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Telefon spadl do vody...

Zdravím,
bohužel se mi stala nepříjemnost, že mi spadl telefon do vody, sice jsem ho pohotově vytáhl, ale po chvilce přestal fungovat.
Dal jsem ho přes noc do rýže, ale nepomohlo, už jen kvůli tomu, že je to Galaxy S6 a nelze rozebrat (lehce).

U kamery pozoruji kondenzovanou vodu, ze začátku jsem i vysoušel fénem...servis mi říká, že s tím nemám moc počítat...mě jde samozřejmě hlavně o data, na telefon kašlu.
Máte nějaký tip nebo zkušenosti, že jste z této situace vyšli pozitivně případně komu to svěřit?

Fakt ty data potřebuji. Děkuji za pomoc.

rýže technicky funguje, i když daleko lepší je použít silikátové kuličky. Jenže tam jde hlavně o odstranění vlhkosti v podobě par, tudíž zbytkových množství, ideálně v přímém kontaktu (např. s PCB). Ovšem vodu navzlínanou pod čipy takto ven nikdo v rozumném čase nikdo nedostane. Lepší je ten fén, ale ani ten není ideální. Nejlepší zkušenosti mám s lázní v isopropylu, který vodu nakonec vytěsní a sám se po vytažení z lázně vypaří do 5 hodin.

To vše ovšem neřeší degradaci a korozi (elektrolýzu) v hodinách po "vykoupání". Teď je telefon už definitivně mrtvej.

Osvědčené firmy neznám, pro známé to dělám sám a někdy se zadaří. Ale klidně se můžeš s nějakým servisem domluvit, proč ne. Každopádně je dost možné, že je telefon ve zkratu a vybila se baterie. Chtělo by to opatrně rozebrat a dokonale vysušit. Nebude na škodu, když změříš napětí baterie. Pokud je vybitá, je ještě nějaká šance mobil na několik měsíců zprovoznit, protože oxidaci asi nezabráníš.
Musel bys to rozebrat na součástky a každou zvlášť "vydrhnout v isopropylalkoholu".

Až ti to vyschne, zkus mluvicí kost připojit k USB PC. Já jsem před asi půlrokem zachránil kompletní adresářovou strukturu (tedy všechna data) z Xiaomi 1S, kterému manželka dala utonout v septiku. Bylo na to standardně vidět jak na flešku.