Telefon spadl do vody...
Zdravím,
bohužel se mi stala nepříjemnost, že mi spadl telefon do vody, sice jsem ho pohotově vytáhl, ale po chvilce přestal fungovat.
Dal jsem ho přes noc do rýže, ale nepomohlo, už jen kvůli tomu, že je to Galaxy S6 a nelze rozebrat (lehce).
U kamery pozoruji kondenzovanou vodu, ze začátku jsem i vysoušel fénem...servis mi říká, že s tím nemám moc počítat...mě jde samozřejmě hlavně o data, na telefon kašlu.
Máte nějaký tip nebo zkušenosti, že jste z této situace vyšli pozitivně případně komu to svěřit?
Fakt ty data potřebuji. Děkuji za pomoc.
Důležitá data máš přece zálohovaná. Pokud zálohy nemáš, nejsou to důležitá data.
edit: a jestli čekáš, že prolitý mobil "spraví" pytlík rýže, tak jsi naivní. A k tomu jsi nechal zřejmě mobil "fungovat" tak dlouho, dokud se nezničil.
Hlavně že jsi chytrej
Hlavně má pravdu.
Nechapu ze predchozi s5 bylo vodotesny ale tenhle model ne :/
Namočený telefón pomôže len okamžite vysušiť, vybrať baterku a zapnúť fén. Žiadna ryža.
Na S6 sa bohužiaľ nedá vybrať baterka, iba ak odlepiť zadný kryt, a odpojiť ju..
A treba konať okamžite.
Nějaké osvědčené firmy, které řeší tyto problémy? Má smysl to tam posílat? Teď už komentáře k mé naivitě o rýži jsou prd platné.
http://www.asekol.cz/asekol/
Jestli čekáš, že někdo bude schopen číst eMMC/UFS úložiště "jen tak", tak jsi na omylu.
Je třeba koupit stejný mobil (nebo aspoň funkční desku), odpájet eMMC, udělat reball a napájet do nové desky.
https://www.youtube.com/watch?v=Q6wmkU9-m5o
edit: a to všechno ještě pouze za předpokladu, že sis to úložiště nezašifroval.
Nemá,nech ho pár dní vypnutý,třeba se rozjede. Takové firmy,které "to umí" nejsou. Zaplatíš balík a možná ti zachrání cosi.Taky by mě zajímalo,který Mat rozšířil tu bajku o rýži.
rýže technicky funguje, i když daleko lepší je použít silikátové kuličky. Jenže tam jde hlavně o odstranění vlhkosti v podobě par, tudíž zbytkových množství, ideálně v přímém kontaktu (např. s PCB). Ovšem vodu navzlínanou pod čipy takto ven nikdo v rozumném čase nikdo nedostane. Lepší je ten fén, ale ani ten není ideální. Nejlepší zkušenosti mám s lázní v isopropylu, který vodu nakonec vytěsní a sám se po vytažení z lázně vypaří do 5 hodin.
To vše ovšem neřeší degradaci a korozi (elektrolýzu) v hodinách po "vykoupání". Teď je telefon už definitivně mrtvej.
Osvědčené firmy neznám, pro známé to dělám sám a někdy se zadaří. Ale klidně se můžeš s nějakým servisem domluvit, proč ne. Každopádně je dost možné, že je telefon ve zkratu a vybila se baterie. Chtělo by to opatrně rozebrat a dokonale vysušit. Nebude na škodu, když změříš napětí baterie. Pokud je vybitá, je ještě nějaká šance mobil na několik měsíců zprovoznit, protože oxidaci asi nezabráníš.
Musel bys to rozebrat na součástky a každou zvlášť "vydrhnout v isopropylalkoholu".
Rýže funguje dobře, zachránil jsem v ní prolité chytré hodinky. Samozřejmě, že by byl lepší pytlík "Do Not Eat", ale nebyl zrovna po ruce...
Ono záleží taky na tom, kolik je tam baterií. Já jsem jednou takhle "zachránil" foťák, abych po čase zjistil, že uvnitř je ještě maličkej akumulátorek co drží hodiny a datum a kterej stačil na přežrání pár spojů.
rýže samozřejmě funguje,ale musíš ji uvařit a pozvat na ni korejce který ti za ni mobil opravi
Až ti to vyschne, zkus mluvicí kost připojit k USB PC. Já jsem před asi půlrokem zachránil kompletní adresářovou strukturu (tedy všechna data) z Xiaomi 1S, kterému manželka dala utonout v septiku. Bylo na to standardně vidět jak na flešku.
https://www.youtube.com/results?search_query=louis+rossman+rice