Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak načíst mobilem malý QR kód?

Iphone 4S s aplikací Quick Scan bez problému přečte velké QR = třeba 5x5 cm.
Narazil jsem na "malé" QR kódy o velikosi cca 7 x 7 mm, které neumím načíst ani přímo, ani když si je vyfotím a snažím se to dostat do aplikace z obrázku.

Znáte někdo sw - nejlépe free -který by to zvládnul?

Pokud by to někdo chtěl zkusit, mám v mobilu fotky - jednak QR kódu, jednak cosi, možná ventilový blok, s několika QR kódy.
Jen teď u sebe nemám kabel, abych to stáhnul z mobilu do PC.

Odpověď na moji otázka není životně důležitá. Spíš mě to tak zaujalo.

uplně rozumím, mám ještě starší mobil o pár let 3MP a menší než 2cm jsou nečitelné . Problém není v aplikaci ale v omezení foťáku: není možné dát kód příliš blízko, protože bude mimo fixní rovinu ostrosti – pokud se dá daleko, kde je ostrý, vznikne problém, že výřez bude mít nedostatečné rozlišení (třeba 60x60px) a jelikož smartphony mají tragickou kvalitu fotek a šumí i za dne, tak výsledkem je šudá plocha.

řešení: použít lupu/čočku (není vždy po ruce), nebo vyfotit opravdovým fotoaparátem, zobrazit+zoomnout na displeji a vyfotit na z displeje.