Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta se podtaktovává

Ahoj, moje grafická karta MSI R9 380 2G se podtaktovává při stupních 82. Na tyto stupně se dostávám spíš jenom při overclockingu. Nešlo by tu hranici nějak posunout ? Aby se to podtaktovalo třeba na 84 stupních, protože na ty se už nedostávám a bohužel s větrákem na 100% nezamezím 82 stupňů, takže takhle by to obejít nešlo :)
Změna předmětu, původně: PODTAKTOVÁNÍ (karel)

Ono jde o to, že čím vyšší teplota, tím rychleji ti ta grafika půjde tzv. do řitě, víme? Doporučuji spíš místo téhle kraviny dokoupit chlazení. 80 stupňů není dobrá teplota pro grafiku, radši dokup větráčky, nějaké silnější, a hoď si to do bedny, ta investice se vyplatí víc než pak brečet nad spálenou grafikou za pár měsíců.