Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr SSD disku

Zdravím, potřeboval bych poradit od Vás odborníků, který 500GB SSD disk zvolit. Předem děkuji

1. Crucial MX300 - 525GB - 2 899,-

2. Crucial MX500 - 500GB - 2 929,-

3. Samsung 860 EVO 500GB - 3 490,-

4. Samsung 850 EVO 500GB - 2 990,-

Já bych rozhodně šel do 860 Evo. Btw nepopletl sis ceny? Ten totiž stojí 2.9, ne 3.4k :D Za mě Crucial vs Samsung jednoznačně vítězí Samsung, Crucialy mi už odešly 2 a celkem rychle, nic hezkého.

Ano, cena je 2 990,- moje chyba. Jenom bych upřesnil, že disk bude primárně jako systémový (Windows, programy, hry) pokud to bude mít nějaký vliv na výběr. Popř. pokud máte v této cenové kategorii jiného favorita, prosím o info.

Favorita... točím se kolem 3 oveřených a spolehlivých značek, které mě nikdy nezklamaly. Samsung, Kingston a ADATA. Ty disky využívám nad míru toho, co by se mělo ale stejně drží a fungují bezvadně. Rychlost zápisu i čtení je bombová a životnost nikdo jiný lepší nenabídne. Přímo asi můžu doporučit tento: https://www.czc.cz/adata-ultimate-su800-512gb/197808/produkt Je v podobné cenové relaci co hledáš a za mě to je bezva volba. Někdo ti tu doporučil Crucial... ten člověk pro to může mít důvod ale jak říkám, mně 2 disky od nich odešly a to celkem rychle, naštěstí na to byla reklamace a vyřešilo se to ale od té doby si od té značky dávám odstup. Jako menší SSD disk proč ne ale 500 GB fakt už není málo a chce to něco ověřeného.

Bude primárně jako systémový (Windows, instalace programů, instalace her) pokud to bude mít nějaký vliv na výběr, místo toho mám ještě 1TB disk na data (ISO, filmy, seriály).

A ještě jedna otázka. Aktuálně mám v počítači Samsung 750 EVO 250GB. Po výměně za větší, je lepší tento 250GB disk "zkopírovat" pomocí migration tool od Samsungu, nebo raději kompletně přeinstalovat celý Windows na "čistou" verzi? Jde mi o to, abych se v budoucnu vyhnul nějakým problémům.

Jak píše Essencia. Jen bych doplnil, že pokud nejsi člověk co se se vším chce znovu nastavovat a instalovat, migruj to. Počítej ale s tím, že se něco může podělat a ta instalace bude třeba. Jiný problém by s tím neměl být, maximálně ti to sežere čas navíc :)

To je pravda ale v tom případě jsem byl opravdu unlucky na kus. Protože ty disky jsem kupoval s odstupem půl roku a oba dva se podělaly přibližně za týden. Je možné že jsem měl smůlu na kus, připomenu že 2x a s odstupem, nebo to opravdu stojí za nic :)

Opravdu ne, promiň :/ Jen vím že to mělo kapacitu kolem těch 500 GB. Naopak s ADATA nemám problém. Mám tu i starší kousky a nikdy jsem proti nim nemohl říct ani slovo. Mám tu 2 Crucial BX300 - 120 GB a s nimi nemám problém. Ale na Crucialy o vyšší kapacitě jsem slyšel stížnosti i od známých, nejsem sám. :/

To samozřejmě chápu.. ale je to stejně k prdu.. Můžu tu napsat jakýkoliv disk.. a je 100% jisté, že někdy někde někomu zdechl klidně po týdnu.. Statisticky je ale Samsung a Crucial nejméně poruchový disk, který přežije záruku.. A pokud ne.. záruka zajistí opravu=nový;) To, že se na SSD nemají ukládat důležitá data o které uživatel nechce přijít, je již myslím vžitá věc.