Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chybějící gpedit.msc

Ahoj snažil jsem se zprovoznit autorun,vyzkoušel jsem to přes registry kde je to nastavený správně.Ale když jsem to chtěl opravit přes:gpedit.msc tak jsem ho nenašel a napsaný je dobře:Start/spustit/gpedit.msc ,výsledek že nenašel. Tak co s tím?????? Jde to dodatečně někde stáhnout? Nechce se mi reinstalovat.:puff::beer::puff:
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Jak to tam vrznout máš v karlovo prvním odkazu. Pokud se budeš přesně držet návodu, budeš mít gpedit v home, ale ve francouzštině . Poagličtění/počeštění je v souborech co se registrují (sehnat jiný) + adm který můžeš stáhnout (anglicky) a eventuelně v konfiguráku zapnout. Je tam i xls, který vypisuje všechny použité klíče v registry. Jestli máš pocit, že jsi nerozuměl ani slovu, tak se do toho ani nepouštěj. Na zakázání/povolení autorun jsou mraky tweaků a není potřeba gpedit.

Na zakazanie/povolenie autorun nepotrebujes gpedit. To je ako ist s kanonom na komara.
Skontroluj/zmen si v registroch vsetky polozky "NoDriveTypeAutorun" (pouzi vyhladavanie v registroch), popis hodnot najdes na microsoft.com.
Preistotu pohladaj v registorch aj string "autorun" a skontroluj najdene vyskyty.

Ak ti autorun stale nefunguje tak skontroluj tento pocitac - pravy klik na mechaniku - vlastnosti, karta automaticke prehravanie, pre vsetky typy (musis to tam rucne prehadzovat na kazdy jeden typ) a skontroluj ze je pre kazdy nastavene ze "opytat sa".

P.S. skontroluj ze ti autorun neblokuje napr. nejaky antivirak alebo nejaky "agent" (nejakeho DVD prehravaca alebo agent winampu) ktory by to chcel prehrat sam ale nevie, skontroluj vsetky ikonky vpravo dole ze co mas spustene prip. taketo prehravacie SW skus odinstalovat.

Vytáhni si uvedené soubory z českých XP Professional a nakopíruj je tam, jak je uvedeno v tom odkazu od Karla. Nepoužívej ty soubory, které se v článku nabízejí ke stažení hned v prvním odstavci.
Pak jednotlivé knihovny zaregistruj opět tak, jak je uvedeno v nalinkovaném článku. A funguje to.

na microsoft download centri je miniprogram Autoplay Repair Wizard,ktorý rieši tento problém http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?fam ilyid=C680A7B6-E8FA-45C4-A171-1B389CFACDAD&displayl ang=en,gpedit do xp home nedoinštaluješ nijako,home edition nepodporuje prístupové práva a systémové kontá,ktoré využaduje gpedit[xp home pozná a akceptuje len kontá users a owners,všetko ostatné je ignorované a nemá cenu to nejako nastavovať],preto tam ani gpedit nieje,v xp home edícii sa dajú záležitosti,ktoré vyžadujú gpedit riešiť jedine manuálnou editáciou registrov,.okrem toho gpedit nemá žiadnu opravnú funkciu na autorun,má len zakazovaciu a povolovaciu funkciu a pokial došlo k poškodeniu ,zablokovaniu tejto funkcie nejakým programom,ochranou proti kopírovaniu[Starforce a spol.],tak to gpedit nevyrieši