Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Novej fan k CPU BIOS hází error.

Zdravím koupil jsem novej fan na chladič CPU s většíma otáčkama a BIOS hází error.S Noctuama 3 pin to jelo normálně a byl vidět i v BIOSu tenhle 4 pin se točí (bez funkčnosti PWM) jak má ovšem BIOS ho nevidí tudíž hází error,čím to může bejt je vadnej?Mám to na starým kompu s ASUS M2N-SLI DELUXE .....https://www.asus.com/us/Motherboards/M2NSLI_Deluxe/specifications/

- Dit ho Sambi vypni (v BIOSu nastav at ho ignoruje) a nech at ho ridi SW od Asus k zakladni desce (tusim Xper).
* V BIOSu jen oznac at ho ignoruje.

- Nebo jak ti pisu uz jednou vys, (ale IMHO zbytecny) jde pouzit adaptér [PWR-IN-PWM].

[TiP] ~Zkus ho pichnou jinam jestli podeziras vrtulnik (nemas tam jen "CPU_FAN" ne ?), jak se chova, nebo jak se sledovan, jaké dava hodnoty.
* Jestli se toci a jde Sw regulovat tak je v poradku.

- BIOS mas aktualni ?! (opravdu se podivej, udelej XoXovy radost)
* Jestli si vzpominam dobre, u nekterych starsich CH sad tyto problémy byly reseny pres UP@FM, moznost ze ma prohozeny PWM za GND, no, o tom pochybuji ...

PS : Chtel jsem ti to poslat postou, ze by jsme to udelali krok po kroku, ale nemuzu (nemam ucet), jinak to nejde .

Tak to jsem udělal to bylo jediný že mě to neskákalo při startu do BIOSu a normálně to fungovalo,ovšem ten točák jel na max co jsem mrknul vizuálně tj nic ho neregulovalo,BIOS ho prostě neviděl jinak ten je nejaktuálnější co byl.(ten se tenkrát přehrával kvůli novýmu CPU Athlon X4 640)

Vrátil jsem tam Noctuu co tam byla a je zase všechno ok vidět i otáčky,zejtra ten točák testnu v jiným kompu a dám pak vědět jestli to bylo prknem Asus že ten rychlej točák nedetekuje a nebo točákem.(předtím Enemax byl taky ok jenže ten měl jenom 1200ot ,ty Noctua budou mít ca 1400ot)

Takže mě to nedalo a zkusil jsem to teď ještě na starý GB taky DDR2 ,tam se točák v BIOSu objevil normálně jak měl a normálně najel i OS.Sice ve Speedfanu nefungovala regulace ani jednoho točáku v Aidě to ukazovalo nesmysly vs BIOS ,ale jinak co jsem dal CPU záhul tak PWM fungovalo a zvedalo točky takže měl pravdu Wikan že to je tím prknem zřejmě,tak díky všem za rady...

Zdarec ten soft sem nezkoušel sem přehazoval ještě HDD a měl tu rozebraný dva kompy a pěknej bordel,sem to chtěl nechat až na sobotu jenže mě to nedalo a byla to taková rychlozkoužka.Už to dlabu nechal sem ten točák na tý nový MB dozadu v case, vzal jsem zelenej tak mě tam i pásne k tomu zelenýmu u CPU Deepcool Gamer Storm Lucifer.:-)

Jinak on stejně i když jel naplno nijak razantně nesrazil teploty oproti tý Noctui co tam byla a fungovala jak měla, ca 4C -5C takže sem jí tam vrátil ale díky za tip....(ono ty Athlony topily jak prase všechny co pamatuju tak s BOXEM ca v klidu 70C a v zátěži těch 90C + takže to sražení teploty dolů bude mít svoje hranice taky)