Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ako dodat stavu 70 LED diodam

chcel by som spravit napis z priblizne 70 LEDiek..potreboval by som k tomu zdroj s vystupnym prudom 1.5A (aj viac)..najlepsie by bola nejaka mala krabicka,nieco ako nabijacka k telefonu alebo tak,nejaky velky externy zdroj nevyhovuje..

hladal som na nete,ale vsetky tie mensie v rozumnej cenovej kategorii maju vyst. prud okolo 300 - 500..

ak mate nejake tipy,bol by som rad..

btw,cena by nemala prevysit 300Sk..

Dakujem

nechce se mi to malovat, jen popíšu:
35 ledek sériově jedním směrem, k tomu druhou pralelní větev s 35 led zapojených opačně, každá větev bude mít na vstupu proti přepólování ještě ochrannou diodu 1n4007. srážet napětí z ~230V bude svitkový (mkt) kondenzátor cca 150n/400-630V
ledky jsou nízkopříkonový 2mA typ.
ale zapojovat to může jen člověk co se trochu v elektrice vyzná.

jinak paralelní zapojení mnoha větví ledek, s využitím sériového řazení pár led včetně omezovacích odporů do 15/24V= podle zdroje, je správný postup podle norem.
pak ani nemusíš volit jen nízkopříkonové led, ale třeba supervítivé modré, což je mimořádně originální.