Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Migracia Win2012 do virtualu (Proxmox)

Idem migrovat novy fuzicky server (w2012) do virtualu kvoli zalohe, ak by odisiel fyzicky server (napr doska) a bol na par dni vyradeny, aby firma bezala dalej. Aky najlepsi sposob zvolit?
Obavam sa celkom, ze backup a nasledny restore na uz pripravenom KVM win nerozchodi (bude mat iny hw), aj ked toto by bola najjednoduchsia cesta.

A mas to vyskusane ako sa to sprava? Ide mi o to, ci to rozdycha hw a ako je to s licenciou. Ide totizto o Win2012 Foundation pre Dell, cize licencia win bude pindat, ze nebezi na Dell zeleze (aj ked v skutocnosti na nom bezat bude), ale ak to dokaze byt funkcne 2-3 dni to mi bude stacit.

Dělal jsem to na té virtualizaci na NASu, když jsem to zkoušel. Není tam, sice Kodi, ale KVM, ale zrovna tohle by vliv mít nemělo. Ten nástroj pro převod živého systému se postará o to, aby to na virtuálu jelo (zobecnění hardware).
Co se týká licence, s tím ti fakt neporadím, ale je to jen o tom, to zkusit.

Tak som si spravil vhdx, preniesol na Proxmox, skonvertoval do qcow2 formatu...vsetko bez chyb. Bohuzial masina nebootovala. Tak som spustil opravu cez instalator, rebuildol mbr, boot a zaviedol cez bootsect zavadzac...nasiel si disk D a tam ho picol, na disku D vidim data a OS, ale....nebootuje to stale. No boot disk.
Tak neviem, napada niekoho nieco?

Skusim ist podla navodu priamo od Proxmoxu, niekde ho vyhrabem viem, ze bol pekne zlozity.
Btw Proxmox ma uz 5 verziu, prave som upgradol jeden nod u zakaznika na 5 (cista instalacia) a podarlo sa mi ho pripojit do 4 clustra (pol dnovy boj), takze mozno by sme mali aj my upgradovat;o).
Inak zmeny nie su velke a dokonca 4 a 5 vedia byt v clustri spolu, pretoze zmeny az take velke neboli.

Tak s tym este stale zapasim. Na export som pouzil Russinovichov nastroj, takze mam Win vyexportovany vhdx subor, ktory konvertujem v Proxmoxe cez qemu-img convert -O qcow2 WIN2012.VHDX /var/lib/vz/images/107/vm-107-disk-1.qcow2 co sa podari, ale Win sa nespusti.
Pritom virtualny disk pre istou vytvaram ako sata, namiesto klasickeho biosu emulujem aj podporu uefi cez OVMF.
Spustim teda system z ISO a zacnem robit recovery.
A tu narazim na zvlasny problem
Najdem si OS cez botorec /scanos a pokusim sa rebuildnut cez rebuilbcd a dostanem chybovu hlasku, ze subor je poskodeny alebo necitatelny.
Spustim teda novy zapis cez bootbcd d:\windows /s d: a dostanem hlasku, ze boot files boli uspesne vytvorene.
Ale ked spustim rebuildbcd som tam, kde som bol..zase hlaska o poskodenom subore.
Skusal som aj variantu, ze som nabootoval z ISO a skusil som system obnovit z image vytvoreneho cez win backup, ale tam som tiez dostal chybovu hlasku, ze subor je poskodeny.