Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi síť se najednou jmenuje jinak

Dobrý den. Máme notebook, který chytá zesílený signál z modemu (v bytě máme klasicky zásuvky na internet, ale wifi je tu slabá, takže zesilujeme přes modem). Modem je přítelův z doby, kdy ještě nebyl se mnou. Vždy v síti vše fungovala na jedničku. Teď ale v novém bytě se nám síť každou chvíli přejmenuje z Michal na Michal 2. Přijde mi, že pak je internet i pomalý. Nevíte někdo, čím to může být? V minulosti přítelův notebook byl napadený virem Backdoor a červem. Vše bylo vyčištěno, i software přeinstaloval a teď zas tohle. Myslíte, že to může být zas nějaký vir?
Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Evča

Iba sa premenoval prístup. Žiaden malicious apod.

Zmeň názov wifi v Registroch na svoj: https://www.tenforums.com/tutorials/28375-change-network-profile-name-windows-10-a.html

Ak chceš mať istou, preskenuj disk, zavádzaše, rootkity pri uspatých dátach napríkad:
Dr.Web Live cd (ISO) nabútovaním mašiny z flešky, kontroluje forenzne aj kľúče Registrov,
Stiahni si DVD (ISO) https://free.drweb.com/aid_admin/

USB flešku z ISO Dr.Web live vyrobíš napríklad týmto xindlom:
https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

alebo:
Eset, SysRescue (ISO) live cd detto z flešky (SysRescueEset sa síce plaší nad tým, do čoho mu je trt).

wifi je tu slabá, takže zesilujeme přes modem

to moc nedává smysl.
typické zapojení je, že na kabel od poskytovatele je připojený router (u kabelovky nebo telecomu modem-router). ten sice mívá wifi, ale kvůli špatnému umístění často nepokryje celý byt.
- buď si lidi někde dále na půli cesty připojují repeater pro posílení signálu. ten wifi přijímá a zase přeposílá pod stejným názvem na stejném kanálu, čili jednoduché špatné řešení.
- nebo si vytáhnou kabel z prvního routeru, v liště ho potáhnou až do místa se slabým signálem a tam zapojí access point (je to vlastně jen lan část routeru). jeho wifi lze nastavit se stejným nebo s novým názvem, ale hlavně vysílá na jiném kanálu kde se neruší s prvním routerem, a vysílá plnou rychlostí.

chtělo by to lépe popsat stav, vyhnout se názvu "modem" který nemá s wifi nic společného, a ideálně sem fouknout a okomentovat screen z inssideru.