Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Flash disk

Mám jeden problém. Moji flashku jsem dal do PC a nabídlo mi to zformátovat (doporučeno), tak jsem na to kliknul, ale od té doby flashka nefunguje. A chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaký způsob, jak ji zachránit nebo ji musim už vyhodit.
Děkuju za odpověď.

"Diskpart" znas nebo jsi zkousel ?
- Ve spravci disku ho vidis ?
- Nasledovne muzes zkusit spustit ten diskpart, ale ukaze to samé co spravce disku (pravy klik na START -> Spravce disku), spustis ho pomoci prikazového radku (WIN + R ) a spust:

dispkart.exe

- Seznam/List disku si nechej vypsat s :

list disk

[82806-seznam-hdd-png]
- Muzes pouzit i PowerShell :

Get-Disk

[82807-get-disk-png]
* Popripade jen jména disku. V mémpripade je oznacen jako USB DISK :

 Get-Disk | Select-Object FriendlyName

[82808-usb-disk-png]

- Vidis v jednom, nebo druhém pripade tvuj disk zobrazen, identifikovan ?

flashku jsem dal do PC a nabídlo mi to zformátovat (doporučeno), tak jsem na to kliknul

naprostá tupost od mrchosoftu i od poslušného uživatele.
flashky se prodávají naformátované, musel by sis úmyslně neformátovanou flashku vytvořit.
čili bylo jasné, že pc má potíž s detekcí flashky:
- někdy poškozený konektor / kontakt, nebo jen volný
- nejčastěji vytaženo bez odpojení, čili poškozený souborový systém

chce to vytahovat slušně, ještě dát pár sekund času na vyflushnutí cache - windows ji neumí ovládat a předčasně hlásí nesmysly.

Jestli nebude makat ani v jiném zařízení, tak už bude poškozený.
Můžeš zkusit podle výrobce vygooglovat zda nenabízí ke stažení software na opravu,
případně flasku rozebrat a vygooglovat údaje uvedené na čipu, někdy je na přečtení potřeba lupa.
Takto se mi jednou podařilo zachránit flashku, data už bohužel ne,
navíc jsem přišel o místo, které data zabíraly, takže z 16Gb flasky jsem měl 9Gb :D
Tohle je přesně problém dnešních windowsů, který nikdo neřeší, nepamatuji se že bych
tyto problémy zaregistroval na winXP.