Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odolnější notebook kolem 16tis

Zdravím,
chtěl bych se zepptat co byste mi doropučili za notebook.
požadavky:
- numerická klávesnice nutnost
- dlouhá výdrž baterie
- použítí internet a kancelářská práce
- ideálně v kovovém provedení, něco co by vydrželo tahání v batohu spolu s nářadím
- cena okolo 16 tis, maximum je 18

předem díky za případné návrhy

Tyhle Vostra nejsou špatné, ale je to zrovna typický plasťák a na zamýšlené užití jsou naprosto NEVHODNÉ!

Osobně bych to řešil nákupem repasovaných byznys notebooků. Za 15 tisíc půjde sehnat i 2ks s magneziovým tělem, např. Latitude E6430 nebo E6230 a k tomu nová baterka. Problém bude pro tazatele zřejmě to, že profi stroje nejsou osazovány numerickým blokem (to je "výsada" a poznávací znak sockoidních modelů)

Mlok se zase předvedl, doporučuje notebooky co jsou k ničemu :D Jediný ten Lenovo stojí za něco. Zbytek by ti v batohu fakt nevydržel s nářadím. :DD

1. varianta: https://www.czc.cz/lenovo-v330-15ikb-seda_8/228753/produkt
2. varianta: https://www.czc.cz/dell-vostro-14-5471-stribrna/227382/produkt
Za mě asi ten 2., i když je dražší, je to Dell kde mám s konstrukcí osobně lepší zkušenosti. I když v téhle cenové realci to je asi jedno. Oba jsou ideální na práci, výdrž baterky... no je to notebook, víc za tyhle peníze asi neseženeš. Dell teda nemá ale numerickou klávesnici. Lenovo má v sobě Win 10 Home, Dell 10 Pro. Asi to už zbývá na tvých preferencích.

Edit: Ještě mě napadl tento https://www.czc.cz/asus-zenbook-14-ux410ua-seda/216352/produkt?gclid=CjwKCAjw4PHZBRA-EiwAAas4Zty54CPwoJA0m8Cl4XZax_zZMfmQjzJA1iNqs-7nGnPhmg8VgEILERoCmtsQAvD_BwE&dclid=CJSbipiuhdwCFVeuUQodc74M2A
Je to kovové, lehké, má to slušnou baterku. Nemá to ale OS :/ Možná nějakou variantu s OS ale prodávají, mrkni.