Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzání PC

Trápí mě zamrzání PC a jsem vděčný za každou konstruktivní radu.
Když se problém projeví, dojde k zamrznutí obrazu i zvuku (smyčka), dle kontrolky na case přestane pracovat disk a odpojí se USB zařízení (zhasne USB dongle pro XBOX controller). Ať čekám jak chci, z tohoto stavu se dostanu jen hard resetem.

Kdy se to stává?
- Pokud pustím náročnější hru, tak s jistotou do pár minut.
- Pokud pustím nenáročnou hru, tak s jistotou v rámci 10-20 minut.
- Pokud používám browser / office, tak s jistotou v rámci 10-20 minut.
- Občas už při přihlašování do Windows.
- Jednou dokonce už na splashscreenu BIOSu (logo výrobce desky, ještě před bootování systému).

Co jsem zkoušel a nepomohlo?
- Kompletní reinstal Windows 10, před jakýmikoliv updaty i po kompletním update.
- Aktualizace všech ovladačů včetně BIOSu a FW SSD.
- Výměna zdroje.
- Zapojení zdroje do jiné zásuvky (jiného okruhu).
- Odpojení dedikované GPU a zapojení přes integrovanou.
- Zapojení RAM modulů do druhé dvojice slotů.
- Samostatné zapojení jednoho RAM modulu a následně samostatné zapojení druhého RAM modulu.
- Instalace OS na jiný disk.
- Přepastování CP.
- Kontrola vzduchového tunelu i větráčků na GPU a CPU.
- Odpojení všech periferií krom monitoru, klávesnice a myši.

Co by to mohlo způsobovat?
Zbývá mi už jen jiná MOBO a jiný CPU. Tyto součástky už budu muset koupit, proto bych nejdříve rád vyloučil co možná nejvíc prvků. Problémy začaly po přestěhování (možné otřesy cestou) do nového bytu (podkroví - horko) a aktualizaci velkého balíku updatů Windows 10 (shit, co ničí co se dá). Do doby, než mi freeznulo už najíždění BIOSU jsem plnou vinu házel na update Windows, ale v tomto případě by to nedávalo smysl. Podezíral bych i přehřívání, v podkroví je teď tak o sedm stupňů více, než na co bylo PC zvyklé dříve, ale stejně... CPU mám max na 80°, desku max na 40°. Věřil bych tomu po nějakém intervalu hraní, ale při najíždění BIOSu nebo logování do Windows poté, co počítač několik hodin odpočíval? Navíc jsem zvyklý na to, že přehřívaný počítač se spíš vypne, než freezne.

Sestava:
MOBO GA-F2A88XM-D3H
CPU AMD Kaveri A10-7850K Black Edition
GPU AMD Radeon RX460 4GB Windforce
RAM DDR3 1866MHz Kingston HyperX Fury 2x
SSD se systémem 120 GB
HDD s daty 1 TB

Nějaké nápady, pěkně prosím? :(

To freezování jak popisuješ dělají CPU od AMD často. Ono totiž u výkonějšího PC to pak má za následek, to, že se to rozmrazí a jede dál. Mít Intel, PC se ti vypíná, to je tutovka. Chlazení v PC nějaké jede? Zkusisl sis stáhnout nějaký program na větráčky? Pokud jedou naplno, tak už jedině nové CPU.