
Nastavení 2 TV od O2 přes modem ASUS (multi TV mám)
Dobrý den, chtěl bych požádat o radu pro nastavení modemu pro spuštění dvou TV přes O2.
Mám O2 internet, kdy jsem měl bohužel problémy s jejich modemy....pořídil jsem modem ASUS DSL-AC52U.
Nastavil jsem internet, který funguje v pořádku. Nastavil jsem dva porty LAN3 a LAN4 pro O2TV - VLANID 835.
Jakmile zapojím do těchto dvou portů dva set-top boxy funguje mi jen jeden...ten v LAN3 - přitom jsou stejně nastaveny. U druhého set-top boxu v LAN4 se mi zobrazí sice menu O2...ale nahoře je systémový čas set-top boxu nastaven někdy na říjen a špatný čas...všechny programy jsou černé a nejdou spustit.
Bohužel O2 podpora mi nedokáže poradit, neboť se nejedná o jejich modem - máte někdo prosím radu?
Děkuji
Zdeněk
Já používám Router TP-Link Archer VR2800v , jeden O2 setobox mám zapojeny kabelem do routeru a druhý přes WiFi , VLAN id jsem na O2 TV(835) nenastavoval , nastavil jsem router je na id VLAN 848 pro internet , televize jede normálně na obou setoboxech O2 . Setobox v obýváku je připojen do lan 4 a je jedno do kterého ho zapojím , oba fungují bez problémů , lze vysílání přetáčet atd. I YouTube funguje bez problémů . Samozřejmě se musím přihlásit na obou setoboxech svým heslem k O2 , dnes není podmínkou mít internet od O2 , funguje na každém internetu , proto není potřeba nastavovat 835 pro tv .
To ale podbíháš laťku - připojení přes internet je něco jiného než VLAN835, a to i kvalitativně.
To já vím že je to něco jiného , jen píší že nastavení pro tv VLAN 835 nemám nastaveno a bez problémů funguje , 835 stejně kvalitu nezlepší ,je to jen O2 tv.
to si nejsem úplně jistý, protože internetové vysílání jede pouze HDready, kdežto ve vlastní VLAN jede plný FHD.
Hm , to se mě nezdá tv ukazuje vstup 1080 , stejně kvalitou zaostává proti skylinku , a v menu setoboxu nastavíš kvalitu jakou chceš . Pokud se router nastaví na 835 jde o to ,že má tv přednost , a neměl by být problém při vytížení sítě , tv by měla mít navrch a jed bez problémů , ale já zatím problém nemám takže jsem to neřešil , a stejně by mě to nepomohlo , protože druhý setobox jede přes WiFi (5GHz)
Tv ukazuje formát HDMI výstupu STB, ne rozlišení videa. Stejně tak sis neověřil bitrate v obou případech.
Tvoje odpovědi jsou směšné , bohužel asi jen plácáš aby řeč nestála . Pokud něčemu nerozumím zeptám se , ale abych machroval a psal v hádankách , to opravdu nepotřebuji . Nevím proč reaguješ na něco , čemu opravdu nerozumíš
jo, "TV ukazuje FHD" - to fakt vypadá, že tomu rozumíš, ty datartový znalče.
edit: a až si o2tv pustíš na PC, tak tam zjistíš, jaké má reálné rozlišení toto internetové vysílání. Já tuhle službu mám už několik let, účastnil jsem se uzavřeného testování. Udělal jsi ze sebe hlupáka.
Pokud věříš že O2 tv je ful HD , tak si asi spadl z jahody na znak
, změna VLAN nemá vliv