Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Diskpart - vzkříšení flash disku 64GB

Dobrý večer, pokouším se dle známého postupu probrat flasku, ale narazil jsem na tuto hlášku při vytváření partition primary po cleanu.
No usable free extent could be found. It may be that there is insufficient
free space to create a partition at the specified size and offset. Specify
different size and offset values or don't specify either to create the
maximum sized partition. It may be that the disk is partitioned using the MBR disk
partitioning format and the disk contains either 4 primary partitions, (no
more partitions may be created), or 3 primary partitions and one extended
partition, (only logical drives may be created)

Překlad:
Nebyl nalezen použitelný volný rozsah. Možná, že je nedostatečné
volné místo pro vytvoření oddílu na zadanou velikost a posunutí. Zadejte
různé velikosti a hodnoty posunu nebo neurčují ani vytvoření
maximální velikost oddílu. Je možné, že disk je rozdělen pomocí disku MBR
formát disku a disk obsahuje buď 4 primární oddíly (č
lze vytvořit více oddílů) nebo 3 primární oddíly a jeden rozšířený
oddíl (mohou být vytvořeny pouze logické jednotky)

V linuxu nechce vytvořit oddíly ani v Gparted, asi bude po ní.

přesně tak.
je téměř lhostejné, jaký formátovací postup použiješ - pokud je poškozená low level struktura nad kterou je souborový systém (vadným vytažením při obsahu v cache), šance na záchranu se blíží nule.
když tupý mrchosoft schovává ikonu pro odpojení, nejspíš bere provizi od výrobců flashek. od win vista m$ jen situaci zhoršuje a nehnul ani prstem pro nápravu.

64gb a více:
při ztrátě/zničení přijdeš o spoustu dat = nepraktické.
větší flashky mají v cache nataženou větší část, i ruční odpojení trvá déle a často se nestihne, než uživatel flasku vytáhne = nepraktické.
jsou drahé = nepraktické.

cituju předřečníka:

Tohle je přesně problém dnešních windowsů, který nikdo neřeší, nepamatuji se že bych tyto problémy zaregistroval na winXP.

v xp mrchosoft nepoužíval tak velké diskové cache, které se přitom dodnes nenaučil ovládat - nesouhlasí stavová bublina o odpojení se s blikáním eventuální ledky na flashce.
výsledkem jsou zničené flashky a tyto léta se opakující dotazy.

Vo Windows je možné nastaviť v Správe zariadení: Povoliť rýchle odobranie USB.

Nemusí zrovna skapať firmwer flešky.

Skus zmazať komplet dáta na USB (hlavne prvý sektor tak, ako to robí Diskpart.exe) týmto xindlom: HDDLLF.4.40.exe

Potom nasleduje plný formát flešky vhodnou alokačnou tabuľkou pod Windows.

Ak neuspeješ, následne vyhoď šmejd.

ale to tvrdíš něco jiného, než píšu já. použij plátek jménem slabikář a nauč se číst.

větší cache - zavedená od visty (nemůžeš pamatovat), kdy využívá zbylou volnou ram - je užitečná pro pevné disky. a je fuk jestli ji m$ dokáže vyflushnout nebo ne, protože ty disky neodpojuješ.

to samé ovšem vadí u usb flashek. win na to má ikonu pro bepečné odpojení (kterou v systray zásadně schovává). až ti vyskakovací bublina oznámí, že můžeš usb odpojit, pokud jsi majitelem flashky/externího disku s indikační diodou, vidíš že mrchosoft ještě několik sekund lže.

Jaktože v Windows po bezpečném odpojení zhasne LEDka

nikoli nezbytně. Záleží na verzi Windows a na nastavení. Poslední verze to mají obvykle default jako zapnuté, prý kvůli tomu, že lidi USB port používají na nabíjení. Jinak samozřejmě platí, co píše brtník. Není důležité, jestli je zapnuté napájení, ale jestli ještě probíhá zápis.