Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem průzkumnik windows zobrazuje špatný čas

Zdravím,
nechci být jeden z mnoha co si pořád stěžují na Windows jaký je to špatný OS a přesto ho používají. Podle mě je špatný :D ale pokud hrajete hry není moc na výběr.
Otázka: Průzkumník Windows 10 mi zobrazuje u mých videí správný datum ale špatný čas pořízení - konkrétně o dvě hodiny víc. Tak např. dvouminutové video pořízeno 21.6.2018 ve 20h11m mi ukazuje čas 22h11m.

Pro šťouraly ten čas ukazuje opravdu špatně. Nejdříve jsem si do složky překopíroval část fotek a přejmenoval jsem si názvy na např. "21.6.2018-20h11m". A když jsem si tam po chvíli dokopíroval fotky s foťáku, tak se čas posunul o dvě hodiny. Naštěstí jsou na jednom z videí vidět hodiny a tak jsem si ověřil správnost času. V TotalCommandru je čas správně. Jo a mluvím o čase pořízení fotky. Normálně mi fungovalo zobrazit podrobnosti a sloupeček "datum". Dokud jsem tam nepřikopíroval ty další fotky zobrazovalo se mi to správně. A teď dokonce i když dam vlastnosti a záložku podrobnosti, tak datum vytvoření média sedí ale ten čas je o dvě hodiny víc.

Chtěl bych jen aby tato "chyba" Microsoftu někomu nenadělala nějakou škodu :( protože nechci je nějak moc urážet, ale tohle to je prostě demence Windowsu.
Nevíte někdo jestli mám něco špatně nastaveno, nebo jak jim dát vědět aby si to opravili?

TC ukazuje čas ze souborového systému, Windows ukazují čas z metadat (pokud tam jsou). Dále Windows zobrazuje všechny časy v tom pásmu, které máš zrovna nastavené. Pokud by to bylo jinak, byl by to ještě mnohem větší chaos.
Tebou popsaný problém by mohl vzniknout, pokud bys měl ve foťáku nastaveno UTC, to se totiž od našeho času momentálně liší o 2 hodiny. Pokud tam ale opravdu máš GMT+1, tak by to mělo být v pořádku. Jsi si jistý, že jsi to v posledních pár dnech neměnil?

Z dotazu jsem přesně nepochopil, jaký čas máš na mysli. Čas vzniku souboru, čas poslední úpravy souboru, čas posledního přístupu k souboru, čas vzniku uložený v metadatech toho videa?
Máš ve systému a ve foťáku nastavené správné časové pásmo?

Napsal jsem to tam "Jo a mluvím o čase pořízení fotky", ale udělal jsem překlep - né fotky ale videa (to je snad jasné).
Jedná se tedy o čas pořízení videa. Když dam Vlastnosti na video, tak v záložce "obecné" se jedná o datum a čas "Změněno" (toto sedí s datem a časem pořízení, akorát je to je tam jen ve 12ti hodinovém formátu).