Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praktická zkušenost s výměnou desky 690g za jinou

Ahoj,
moje současná deska Asus M2A-VM (690G) dělá problémy při zapínání - chytne se třeba až napopáté. Výměna zdroje to nevyřešila. Proto chci vyměnit desku. Vybírám mezi deskami s čipsety 770 (grafiku mám), 780g.
No a chci si ušetřit reinstalaci OS. Tohle téma už tu bylo mockrát, proto se ptám konkrétně - máte někdo přímou zkušenost s výměnou 690g za něco jiného, co fungovalo hned po zapnutí?
Používám Windows Vista Home Premium SP1.
IMHO se to chytne, ale na IMHO se IMHO nedá spoléhat. :-)

Díky za komentáře.

Jak máš připojený komp do sítě?? Natvrdo, nebo přes prodlužovačku s vypínačem. Pokud přes prodlužovačku, tak se to dlouhé načítání stává poměrně často, jelikož deska načítá záložní bios. Taky se může stát, že máš vybitou baterku na desce.....

Já mám Gigabyte P35-DS4 a nabíhá mě normálně napoprvé.

To bych bral chipset rodiny 790. Ale tedy jaký jsi měl přesně zdroj
a za jaký jiný jsi ho měnil? Jestli je deska tak mladá, můžeš reklamovat.
Jak komp pípá při nechytnutí? Zatím bych s výměnou rozhodně počkal.

1. Původní byl rok starý Seasonic 430W, využil jsem toho, že jsem kupoval známému Seasonica 350W a otestoval to s ním. Chová se to naprosto stejně.
2. Desku bych dal na reklamačku určitě, ale měsíc bez PC být nemůžu, musím na něm pracovat. Vyreklamovanou desku nebude problém využít jinde.
3. Komp nepípá, že by hlásil chybu. Po zapnutí tlačítkem na kejsu se roztočí ventilátory, po asi vteřině se rozsvítí kontrolka ZAP na kejsu a tak to skončí. Monitor zůstane spát, disk se točí, ale počítač stojí, nebootuje.
Pokud je start úspěšný, musí se kontrolka ZAP rozsvítit hned po stisku ZAP a po několika málo vteřinách počítač krátce pípne na znamení, že startovní procedura proběhla OK. Pak normálně nabootuje a je stabilní.
4. Pokud chci počítač zaručeně nastartovat, musím:
- vypnout zdroj
- stisknout tlačítko ZAP a držet
- zapnout zdroj
- po cca vteřině či dvou uvolnit tlačítko ZAP

Zbytek sestavy: AMD X2 5000+, 4GB RAM, 1TB HDD, HD3850/256MB, vypalovačka. Nic není OC.

Na xp znám lék - nakopírují se soubory do adresářwe win a provede zápis do registrů pak se počítač vypne a přehodí deska. Bylo to před roky na cdr.cz. Ale na vistu podobnou věc neznám.

Tu závadu by mohl dělat i načatý cpu i když to není moc pravděpodobné.

Ha! Před cca měsícem jsem měnil CPU z LE-1640 na X2-5000. Když tak nad tím přemýšlím, počátky potíží se startováním se při troše fantazie kryjí s výměnou CPU.
To snad abych tam zkusil vrazit zpátky původni LE-1640 a uvidím. Blbé je, že chyba se projevuje jen při úplně studeném PC.
Deska by měla ale 5000+ BE podle webu Asusu bez potíží podporovat a též Bios jsem dal nejnovější.

Já právě měl jednou opravit počítač co při startu windows hodil modrou. On ji hodil vždy jen jednou při prvním zapnutí pc - vždy jen po delší době co byl vyplý (přes noc). Bylo to procesorem tehdy intel P4.

Zkus vyměnit cpu dá to méně práce než deska:-)

Ja jsem na mamcine PC prechazel z 660G na 780G. Respektive urcite vim, ze tam byla 690G a ted je tam 780G, jen si ted za boha nevzpomenu, jestli jsem preinstalovaval win, ale mam pocit ze ne. At vzpominam jak vzpominam, tak si nemuzu vzpomenout na to, ze bych preinstalovaval. Puvodni byla 690g od MSI a ted je tam 780G tusim od GB. ale mel jsem tam XP.

Dlužím rozřešení tohoto postu, i když už je to "dávno".
Po výměně desky 690g za desku s 780g Vista SP1 bez problému nabootovala, nainstalovala ovladače a po restartu vše šlapalo se stejným výkonem.
Vista se deaktivovala a dala mi 3 dny na aktivaci.
Nejzajímavější na tom všem je to, že i když jsem vyměnil základní desku a Vistu mám OEM, tak následná aktivace online v pohodě prošla.

Takže opět spokojenost s produktem od Microsoftu.