Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rychlost sítě - nastavení

Ahoj, mám nově zapojený UPC internet 300, nicméně se s rychlostí nedostanu nad 100 Mbit.
Ve vlastnostech připojení ve Windows ukazuje že je rychlost 100/100.

Jejich modem má až 1 Gbit https://www.upc.cz/internet/doplnky/zarizeni/premiovy-wifi-modem/

Moje zákl.deska je MSI H97 PC Mate takže síťovka vysší rychlost jak 100 Mbit podporuje. Ovladače pro ethernet nainstalovány.

Windows 10

Kde může být problém? Tipuju pouze v nastavení. Poradíte kam se podívat, co poštelovat?
Díky :)

U tebe problém nikde není, problém je v UPC (vlastní zkušenost a i lidí kolem mě). UPC ti negarantuje žádnou rychlost (což si podepsal jistě ve smlouvě). Je standard že si koupíš 100 download a máš reálně 30, v lepších časech 50. Těch 300 by na tu 100 odpovídalo. Měl jsem UPC 3 roky a nikdy více, ten ping mě ubíjel (70-140 ms fakt není normální). Měl jsem taky download balíček 300Mb/s. Reálně jsem měl 70-80, výjimečné situace hodily i tu 100ku. Takže tak :)

Je úplně jedno jestli to to tahají přes tel. linku nebo přes optiku :D UPC nedodává potřebnou rychlost. Řekne ti to snad každý, kdo ho má dlouhodobě. Bratr to má na chatě, 150/10, reálná rychlost je spíš 60/5 a to možná trochu nadsazuji. Můžeš se zeptat i přímo u UPC, tam ti řeknou to samé, že ti negarantují rychlost.

Dobře, v tom ti asi neporadím, jenom je asi hovadina to řešit kvůli dalším 10 Mb/s... UPC má děsně velkou agregaci, do toho teď ještě zavedli nějakou tu jejich službu, kdy ze svého routeru můžeš zapnout wifi free pro ostatní s omezenou rychlostí a ta tvoje údajně "nebude narušena" (a vole data se přenesou do toho routeru navíc jen tak, na 300 Mb balíčku máš 120 a budeš rozdávat ještě dalším, dobrý vtip :D). Chápu tě, jen jsem chtěl upozornit, že jsou i lepší dodavatelé :) Pokud máš ale stabilně hodnotu u 100, pak to bude problém u tebe no. Když na něco přijdu, tak napíšu :)

Nevím kde bydlíš, takže nemůžu asi moc poradit. UPC je fajn, dokud od toho nečekáš moc. Na druhou stranu, pokud nehraješ hry a chceš jen čistý download a upload, asi to je fajn... Musíš jen počítat, že ta agregace je velká a je fuk čím to k tobě táhnout. S O2 zkušenosti nemám, jen jsem slyšel že to je shit :D

Windows ve vlastnostech sítě zobrazuje reálnou možnost hardwaru - síťové karty v PC.
Jaký typ síťovky máš? Když není "gigabajtová", máš jen "megabajtovou" - to je těch 100/100...

edit: a k tomu správný kabel - viz poznámka níže od touchwood

A predtým to fungovalo, alebo si prešiel len teraz na 300. Ja mám UPC ( ešte voľakedy SKT ) celý život a nič také som nepostrehol, samozrejme netvrdím že to nie je možné. Rôzne sppedmetre mi ukazujú +- to čo mám v zmluve . V nastaveniach nieje podla mňa čo meniť. Skôr by som zavolal na tech. podporu, niekedy je to zážitok, a nech si skontrolujú či ti zapli 300. Možno by pomohlo preregistrovať modem, poprípade reštart, ale to si prevdepodobne spravil.

jojo, jenže pod názvem křížený kabel koupí jenom ten se 2 překříženými páry, pro 100mbit.
při problému s rychlostí je lepší trvat na rovném kabelu, ty zařízení si to kdyžtak přepnou samy.

4-žilové kabely jsem zažil ve výbavě u starých notebuků, co podporovaly jen 100mbit, takové kabely vždy vyhazuju.
ale jestli to o2 dodnes šíří do domácností a pak se kabel dostane kam nemá, tak to nepotěší.

Je možný že je to můj případ - použíil jsem ze zásuvky kde je koax pro připojení k modemu a z modemu do PC nějaký kabely co jsem měl, ale byly od O2. Mohl bys poslat link na ty správné třeba na Alzu? Zítra bych je koupil.

/pro ostatní ještě nejsem u PC zbytek ověřim pozdě večer nebo až odpol.

Díky všem prozatim :)

Pokial ti ukazuje rychlost 100Mb vo vlastnostiach sietoveho pripojenia tak si sietovky mezi sebou takuto rychlost nastavili a to bud z dovodu, ze min jedna z nich je vadna, alebo kabel viac ako 100Mb/s nepodporuje.
Uz sa mi stalo pomerne vela krat, ze kabel, ktory fungoval na jednom type sietovky nechcel bezat na inom, respektive urcite chipy dokazali bezat aj menej kvalitnych kabloch, alebo kolncovkach a ine sa tam napriklad ani nespojili.

Medvěd, Touch, Lukas, Xoxo, Fleg, Paul - Všem díky za pomoc!
Vyštrachal jsem tady ještě jeden síťák s 8 žílama a hle, ve vlastnostech sítě přeskočila rychlost spojení (příjem/přenos) 1000/1000 Mbps.
Test rychlosti 295 Mbps, Ping 8 ms, Upload 19,79 Mbps.
Jak píše brtník - ty 4 žílové okamžitě vyhodit, bohužel to bylo nafasováno před 4 roky od O2... Ono to na jejich 40 megové ADSLko stačí že...

takže ještě jednou - díky, jdu klidně usínat :-)