Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win7 - Rýchlosť internetu len 100 MB/s namiesto 1 Gbit/s

Takže horko ťažko sa mi podarilo znova nainštalovať win7 a už dva týždne idem bez problémovo, problém je že som narazil na problém z rýchlosťou internetu. Systém mi vypisuje rýchlosť 100 MB/s ale ja mám internet o rýchlosti 1 Gbit/s. Ako prestaviť rýchlosť internetu? Mám operačný systém win7 Home premium SP 2, karta je integrovaná v matičnej doske Asus Z87-K a podporuje rýchlosť 1 Gbit/s. Pripojenie na internet je kabelom, systém je nove preinštalovaní po tom čo som mal problémy z win 10. Antivírový program je MS Security Essential.

- Ovladace pro tvou sitovou kartu jsi snad instaloval ?!
[TiP ] ~Zkus pres Powershel zadat :
- Na nastaveni hodnoty "AUTO".

Set-NetAdapterAdvancedProperty -DisplayName "Speed & Duplex" -DisplayValue "Auto Negotiation"

- Pro aplikaci nastaveni "1.0 Gbps " jako "Full Duplex":

Set-NetAdapterAdvancedProperty -DisplayName "Speed & Duplex" -DisplayValue "1.0 Gbps Full Duplex"

- Kdyz se nasledovne podivas na jeho nastaveni, mel by jsi mit "1Gbps + full duplex" :

Get-NetAdapterAdvancedProperty -DisplayName "Speed & Duplex" | fl DisplayName, DisplayValue,ifDesc,Capti
on,InterfaceDescription

[82853-ps-fd-png]

Nezažil jsem ještě že by mi systém ukázal moji hodnotu Down/Up :D

- Pres script ;-)
- Co ja vim, asi bych ve sriptu udal stahnout nejakej vzorek (package) ktery bych zmeril. (* Samozrejme to jde udelat hloubeji, udelat tomu AVG, GUI etc, tak me snad nebudes soudit za radek vytvoren na koleni)

$poradna=Get-Date; Invoke-WebRequest http://client.akamai.com/install/test-objects/10MB.bin|Out-Null; "$((10/((Get-Date)-$poradna).TotalSeconds)*8) Mbps"

Ovládače sieťovky je Realtek posledná verzia pre win7. Rýchlosť mi vypisuje v pravom dolnom rohu 100 MB/s. Asi pred hodinou som našiel na internete návod ako to spraviť, vypol som blokovanie 1 gb pripojenia a prestavil som niekoľko hodnôt a reštartoval počítať.

watch?v=ap0cT2POSLM&t=543s

Zmenil som Energeci Efficient Enternet na Enabled, Speed a Duplex som zmenil z auto na 1000 MB/s. Potom som reštartoval PC. Teraz mi tam zobrazuje už koľko má, teda 1 Gbit/s ale môj problém, rýchlosť internetu pretrváva. Youtube mi stále seká a aj menšie videá sa zaseknú a stále tam svieti kolečko načítavanie. Rovnako sa práva v IE, MF, GCH.

Dal zmerať rýchlosť internetu a je Sťahovanie 674,4 Mbit/s, Nahravanie 901,5 Mbit/s, Odozva 7 ms

viz karel04 dole:

..100 MB/s ale ja mám internet o rýchlosti 1 Gbit/s

100 magabajtů odpovídá 800 magabitů, pozor na jednotky. ostatně kde píšeš o nastavování režimu síťovky už je to špatně:

Zmenil som Energeci Efficient Enternet na Enabled, Speed a Duplex som zmenil z auto na 1000 MB/s

tam nejsou megabajty, v tom nastavovacím dialogu je megabit.

ale jde o něco jiného: internet ani youtube se nebudou sekat při řádově nižší rychlosti připojení, třeba 20mbit/s a mnohem vyšším pingu.
ďábel je skrytý tady:

Takže horko ťažko sa mi podarilo znova nainštalovať win7

Spusil som inštaláciu až cez núdzový režim, zavádzaciu disketu, pred tým mi nechcel ísť klavesnica. Inštalácia inak prebehla v poriadku, odstránil som disk c aj E. A vytvoril znova C a D. Inštalácia inak prebehla v poriadku, nestalo sa žeby som musel vynechať nejaký súbor a aj aktivácia prebehla bezproblémovo. Inštaloval som všetky posledné ovládače pre win7. Konfigurácia je klasická Základna Doska Z87-K, Graficka AMD Saphira 2 GB, 8 Kingston Ram, Intel Core i5-4590 3,30 Ghz. Integrovaná karta Realtek o rýchlosti Gigabit LAN - Realtek® 8111GR.

Vypol som green internet a dal znova zmerať rýchlosť a vypísalo toto Sťahovanie 787.9 Mbit/s, Nahrávanie 911.9 Mbit/s, Odozva 1 ms. Aj cez tieto hodnoty sa mi zdá internet rýchlejší. Nešlo by nejako prehodiť tie hodnoty? Youtube ale stále nehorázne seká a to i s 5 min videom.

co máš za poskytovatele a v jakém místě a jakou technologií acena? já 8/0.5 o2

jakým způsobem Windows ukazuje rychlost netu? Ukazuje deklarovanout nebo skutečnou dostupnou? Vím, jen, že dokáže zobrazit aktuální traffic, ale ten je vždy menší než než dostupný rychlost

Mám Antik internet 1 Gbit/s. Rýchlosť intenetu som meral cez online merač rýchlosti netu. Win 7 mi iba po nakliknutí ikonky internet ukazoval 100 MB/s lebo default bola zapnutá voľba auto rýchlosť enternetu a predvolená je 100 MS/s trebalo ju iba zmeniť na 1000 MB/s. To už je ok. Dôvodom prečo to riešim je že mi všetky videá na youtube sekajú a ja som myslel že je to tým. Vypol som hardwarovú akceleráciu, ale nič nepomoholo. Chcel by som sa poradiť tu alebo mám urobiť nový topic?

Nechci syckovat, ale mam silne dejavi, ze toto sme s nim tu uz riesili. Vymackol sa vtedy, zema.Antik, ktory naozaj moze poskytovat gigovy net.
Vzhladom na autora by som tento problem viac neriesil. Inak na video vo fullHD stacia 2-3Mb/s, takze trhanie nie je problem netu.