Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win7 - Rýchlosť internetu len 100 MB/s namiesto 1 Gbit/s

Takže horko ťažko sa mi podarilo znova nainštalovať win7 a už dva týždne idem bez problémovo, problém je že som narazil na problém z rýchlosťou internetu. Systém mi vypisuje rýchlosť 100 MB/s ale ja mám internet o rýchlosti 1 Gbit/s. Ako prestaviť rýchlosť internetu? Mám operačný systém win7 Home premium SP 2, karta je integrovaná v matičnej doske Asus Z87-K a podporuje rýchlosť 1 Gbit/s. Pripojenie na internet je kabelom, systém je nove preinštalovaní po tom čo som mal problémy z win 10. Antivírový program je MS Security Essential.

- Ovladace pro tvou sitovou kartu jsi snad instaloval ?!
[TiP ] ~Zkus pres Powershel zadat :
- Na nastaveni hodnoty "AUTO".

Set-NetAdapterAdvancedProperty -DisplayName "Speed & Duplex" -DisplayValue "Auto Negotiation"

- Pro aplikaci nastaveni "1.0 Gbps " jako "Full Duplex":

Set-NetAdapterAdvancedProperty -DisplayName "Speed & Duplex" -DisplayValue "1.0 Gbps Full Duplex"

- Kdyz se nasledovne podivas na jeho nastaveni, mel by jsi mit "1Gbps + full duplex" :

Get-NetAdapterAdvancedProperty -DisplayName "Speed & Duplex" | fl DisplayName, DisplayValue,ifDesc,Capti
on,InterfaceDescription

[82853-ps-fd-png]

Ovládače sieťovky je Realtek posledná verzia pre win7. Rýchlosť mi vypisuje v pravom dolnom rohu 100 MB/s. Asi pred hodinou som našiel na internete návod ako to spraviť, vypol som blokovanie 1 gb pripojenia a prestavil som niekoľko hodnôt a reštartoval počítať.

watch?v=ap0cT2POSLM&t=543s

Zmenil som Energeci Efficient Enternet na Enabled, Speed a Duplex som zmenil z auto na 1000 MB/s. Potom som reštartoval PC. Teraz mi tam zobrazuje už koľko má, teda 1 Gbit/s ale môj problém, rýchlosť internetu pretrváva. Youtube mi stále seká a aj menšie videá sa zaseknú a stále tam svieti kolečko načítavanie. Rovnako sa práva v IE, MF, GCH.

Dal zmerať rýchlosť internetu a je Sťahovanie 674,4 Mbit/s, Nahravanie 901,5 Mbit/s, Odozva 7 ms

viz karel04 dole:

..100 MB/s ale ja mám internet o rýchlosti 1 Gbit/s

100 magabajtů odpovídá 800 magabitů, pozor na jednotky. ostatně kde píšeš o nastavování režimu síťovky už je to špatně:

Zmenil som Energeci Efficient Enternet na Enabled, Speed a Duplex som zmenil z auto na 1000 MB/s

tam nejsou megabajty, v tom nastavovacím dialogu je megabit.

ale jde o něco jiného: internet ani youtube se nebudou sekat při řádově nižší rychlosti připojení, třeba 20mbit/s a mnohem vyšším pingu.
ďábel je skrytý tady:

Takže horko ťažko sa mi podarilo znova nainštalovať win7

Spusil som inštaláciu až cez núdzový režim, zavádzaciu disketu, pred tým mi nechcel ísť klavesnica. Inštalácia inak prebehla v poriadku, odstránil som disk c aj E. A vytvoril znova C a D. Inštalácia inak prebehla v poriadku, nestalo sa žeby som musel vynechať nejaký súbor a aj aktivácia prebehla bezproblémovo. Inštaloval som všetky posledné ovládače pre win7. Konfigurácia je klasická Základna Doska Z87-K, Graficka AMD Saphira 2 GB, 8 Kingston Ram, Intel Core i5-4590 3,30 Ghz. Integrovaná karta Realtek o rýchlosti Gigabit LAN - Realtek® 8111GR.