Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux - diakritika a čeština

Ahoj, lidi,
mám takový problém. Mám Linux Debian 8 v konzolové verzi, a nějak se mi nedaří nastavit diakritiku, resp. když dám třeba dpkg-reconfigure console-setup, tak se to uloží jako české, píše to háčky a čárky, ale jak mile počítač restartuji, tak nastavení sice je správné, ale diakritiku to nez

Děkuji!

Ano, to UTF-8 mi tam nedrží? Jak mám, prosím, udělat to, aby mi to tam drželo (permamentně)?

Jak již jsem psal, nastavím to na nějaký font, Latin2 střední Evropa a funguje to a místo, např. ž mi to neukazuje zabarvený čtvereček. Ale jakmile rebootnu počítač už to zase nefunguje, přitom to je dobře nastavené na Latin2 střední Evropa, UTf-8, font...

Opravdu nechápu, každá pomoc mi je k něčemu, hlavně ji vyzkoušet