Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook 15 000,-

Dobrý den, v notebokách se vyznám jen tak okrajově. Proto žádám o radu.. potřebuji notebook v ceně cca 15000,- hledám takový nějaký střed mezi pracovním a aby mi utáhl i nějakou tu hru.. jinak snad žádne požadavky nemám..
Mám nějaké tipy, ale stejně se radši optám, jaký “nejlepší” v této relaci byste mi doporučili, děkujii

Aha, v tom pripade - mrzute, necekal bych. Jinak proti HP nic osobne nema, zastavam nazor ze dnes je to vse stejny smejd - na znacce nezalezi. (mam nejaky 14" Asus s IPS, a nemuzu si stezovat) Spis na konkretnim modelu, kde to holt chce neci osobni zkusenost, recenzi nekoho kdo to i mel v ruce, ne jen PR kecy.

Že se ptáš, očividně má zkušenost úplně se vším :) Tenhle chlapík umí všechny programovací jazyky, ví vše o hw a sw, ví vše o perifériích, vi vše o výrobě čipů... se divím že už drávno neřídí tuto planetu :) Když se prezentuje tak jak se prezentuje, proč nemá milionový plat a komentuje tady věci? :D

To teraz píšeš preto čo som si ja dal do popisku? Nehráš sa náhodou rovnako na chytrého? Jasne ale ty vieš taky všechno o HW, SW, programovaní atď. Jo jiste.
Nikdy som nepovedal že viem všechny programovacie jazyky. Skvele viem len javascript, pak viem Scalu, a pak neco málo Go a C, a kouknul som sa na Rust ale taky ho nevím, nič viac. V Pythone ani v Ruby či nebodaj PHP alebo Swift či neco jiné,... bych ti nevedel napsať ani Hello World. HW a periférie, hehe, trebárs o reproduktoroch, chytrých hodinkách, alebo microfónoch (a mnoho ďalšieho) viem veľký trt. To som už aj psal viac krát, nemám problém si priznať že niečo neviem, len to skôr ty. K poslednej vete ty poviem, a ty tu čo trčíš s vraj 15 ročnou praxov? Aj tu som si myslíš že vedel vše o power bankách? https://pc.poradna.net/questions/2760203-powerbanku-pre-mamku-za-15-penizku-europskych ešte by si to mal aj lucifer stále pamätať no nie? To sú len tvoje domnienky že si myslím že viem všetko. Ale to je zvoje vec.

Nemá čím, ten NB má dobré recenze, jen pan Mlok, který ho nikdy neviděl, natož aby ho měl v ruce natož aby ho testoval tu remcá :) Sis nezvykl? ;) Tento kus mi prošel rukama, jsou i lepší kusy ale není to špatný notebook, rozhodně bych ho doporučil. Ale tak pan expert Mlok má asi jiný "odborný" názor :) Ten přeci ví vše, ne? :)

lucifer posledné 4 tvoje reakcie na moje komenty len bola otázka alebo žiadosť o zdôvodnenie, nezdá sa ti to trochu divné? Iným to nepíšeš. Ani ja tebe když radíš. Poprosím teda trocha málo otázok iným radcom, viac rád tazatelom. ;-)

Rychlost NB ... no SSD v podstatě nezrychlí NB protože NB není auto. SSD jen rychleji otevře OS a některé soubory na disku. Ale na výkon a další věci třeba u her vliv nemá. Většina uživatelů je schopna nahrazovat 1TB disky v NB malým SSD a myslí si jak dělají dobře.

No abych taky napsal něco k tématu, aby se tu náš obojživelník nevzteknul :)

Není to špatný notebook, mluvím z osobní zkušenosti na 21 dením testu, ovšem jako každý notebook má problém s přehříváním u her. Overwatch průměrně 60°C střední detaily, 67°C vysoké. Lolko na vysoké detaily šlo na 62°C. World of tanks na ultra textury 70°C. Myslím si, že do teď 70 to je prostě snesitelné, budeš to mít asi na každém nb. Jsou i lepší kusy ale to je už spíš ladění detailů, jestli se ti líbí tak jdi do něj, HP sice nemá nejlepší konstrukce na trhu, stroje jako takové mi ale vždy vydržely, ani při testech nebyly problémy. Na fórech se mluví po letech o odlupování plastu na plastových verzích HPček, záleží asi na opotřebení. Jinou vadu tam asi nevidím. Jak říkám, seženeš i lepší kusy. Když by sis zvedl o 5 tisíc cenovku, za 20ku seženeš nejlevnější Omen od HP, osobně to považuji za hodně povedený herní notebook s efektivním chlazením. Myslím si, že za ten omen by už asi stálo dát ty prachy :) To už je na tobě, kdyby něco tak napiš.

//Edit: Pokud tedy chceš hlavně Fortnite a CS:GO, asi Omen nepotřebuješ, to ti to utáhne v pohodě. Multiplayer hry nejsou problém, ty méně náročné. Otázka je, jak by to schroustalo silnější GTA nebo Witchera, myslím si že spíš ne, na to je hodně slabý.

Není to špatný notebook, mluvím z osobní zkušenosti na 21 dením testu

jo tý máš skušenosť so všetkým, všetko vieš, všetko si videl, všetko vyskúšal, vieš vše o HW, SW, programovaní, perifériích atď. se divím že už drávno neřídí tuto planetu :) Když se prezentuje tak jak se prezentuje, proč nemá milionový plat a komentuje tady věci? :D To len blbá nudle furt tu remcá. Ale tak pan expert Nudle má asi jiný "odborný" názor

Mloku, má poslední reakce na tebe. Jsi ubožák :) Ne každý musí lhát jako ty, víme? :) Já se tím živím, notebook jsem měl kdysi na testy programů spolu s dalšími 7 modely od HP na zakázku pro soukromé účely. To že ty musíš googlit každé slovo, které nechápeš, není vážně můj problém. Já píšu čistě ze zkušeností, ne z výmyslů nebo výblitků googlu tak jako ty. Nesrovnávej mě se sebou, je to humus. Měj se hezky, užívej života, plač potichu, reagovat už nebudu, akorát vždy chytneš rage a já ztratím 2 minuty svého života nad obojživelným blbem, který v životě sotva složil propisku a radí ohledně PC :) Ahoj :)

Nudle, má poslední reakce na tebe. Jsi ubožák, omnoho väčší, ty lžeš neustále, aj o svojom veku, o tom že správaš sa jak 13 ročné decko to je jasné, primitívne a tak pitomé správanie musí jasne vyjadrovať kým si. Hovoríš tu furt o lžích pritom o mne nevieš no v podstate vôbec nič, a rovnako o lžení mohu kecať stále to isté o tebe, čož i budu lebo je to jasné, jinak bys nemal potrebu furt takto reagovať a chovať sa útočne a arogantne jak pán čo požral vedomosti o všem všade, čo mal v rukách 6 miliárd kusov ntb a nevím čo :) Humus je hlavne číst tvoje komenty, ZP, a jako by to nebylo jasné že si sa tu objavil práve o lete, čím by to asi tak bolo. Vraj chytám Rage, LUL, skôr bych povedal že jediné 2 veci čo robým je ťapem sa po čele, a chytám za nos v hornej časti. Vieš mi ty vôbec povedať aspoň kraj z ktorého som? Ani to, tak čo o mne chceš tvrdiť. Fakt jako seš vtipnej týmto správaním voči mne. Za to že som v jednom vlákne povedal iný názor než ty. Na to že vlákno ešte predtým si ma vyhvaloval. To som ti vtedy nebol špatnej čo? Ty sa rozhoduješ o tom na koho útočiť a voči komu byť arogantný len na základe jednej dá sa povedať anonymej vety na netu. A podľa toho posudzuješ mňa ako celok? Fakt blbé. Hovoríš ako kdyby si o mne vedel ešte aj veľkosť trenírok akúnosím. Si totálne povrchný. Ja taky píšu ze skušeností, a ne z google. Furt tu len píšeš o google, a ani riadne argumenty voči mne nemáš. Hmm. OK, ale dávam ti imaginárne :beer: aspoň za tú prvú vetu, že už na mňa reagovať nebudeš. Konečne ti to doplo. Ja na teba taky nereagujem, kým nepíšeš priamo niečo o mne, voči mne.

Edit: (mám pocit že bych teraz byl rád i za Titanica na poradne, i ten psal menej sračiek).

Yop, je to ten nejlevnější Omen. Osobně se mi ta řada herních nb líbí a testoval jsem i kousek z 30k verze. Ruku na srdce, není notebook co bude při hrách chladný, když zainvestuješ ale do tohohle, alespoň z toho vymáčkneš nějaký výkon a chvilku ti to vydrží. Zase záleží jestli to opravdu využiješ (i když 15 nebo 20 tisíc nevím, osobně bych bral už ten Omen, moje osobní preference).

Obávám se, že to je ja mě zbytečně moc.. doma mám stolní PC, na kterým si zahraju co potřebuji, jen teď nastala chvíle, kdy nejsem tolik doma a potřeboval bych nejakou, alespon castecnou alternativu, kdyby to byl prioritni pc tak klidne investuji, ale v mé situaci se mi to zda zbytecne, doporucil byste mi neco prosim kolem 15k?

Nejsem si úplně jistý který teď myslíš. Protože třeba Inspiration edice má také červené podsvícení myslím... Rozdíl je ale v tom, že u HP jsem si jistý, že podsvícení je červené a klávesy mají ještě červenou vrstvu přes kterou jde světlo. Takže tam barvu podsvícení nezměníš. Je pravda, že když u toho sedíš déle večer, trochu z té červené bolí oči.

Má to smysl. Mě si tady nějaký silně neinteligentní panáček nebude brát do huby. To,že umí zapnout počítač ho ještě neopravňuje k tomu,aby se tady navážel do jiných členů této poradny. Pokud to praktikoval na Živě,jeho věc,ale tady mě to vadí. Místo očekávané reakce Admina došlo jen k vymazání jednoho vlákna. Navíc člověk s falešným profilem by třeba na FB nepřežil den. Tady to trpí.