Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuk nefunguje - není nainstalováno žádne zvukové zařízení

Dobrý den, dnes, když jsem sledoval film na internetu mi najednou notebook spustil modrou obrazovku s textem, že došlo k nějakému problému a je třeba jej vyřešit, pak takový ten smutný smajlík. Poté se restartoval notebook a od té doby nejde zvuk. Píše, že není nainstalováno zvukové zařízení, tak jsem šel na stránky aceru a stáhl driver na zvuk(realtek), nainstaloval, ale nic, když jsem nahlédl do správce zařízení, tak je tu v odrážce zvukový řadič technologie intel smart sound nějaký vykřičník, kde po rozkliknutí vypisuje chybu kódu 10 (Zařízení není v platném stavu a nemůže provést požadavek.) Zkoušel jsem ovladač aktualizovat, ale ovladač je nejnovější. Prosím, neví někdo v čem by mohl být problém? Děkuji všem za odpovědi. Jinak notebook Acer aspire 5 A515 - 51G-59DM

- Byt tebou, tak zkusím nějaký LiveCD linux/ubuntu k prověření zda-li je audio chip funkční.
* Modré obrazovky mohou být způsobeny i HW poškození, proto ten test. Jestli bude v pořádku tak se podivej na nastavení výstupu

Otázne je, či vôbec stiahol na ten Acer správny ovládač. Z jeho popisu sa tam nahodil nejaký generický.
Sú totiž až tri (podľa karty).
Pre desiatky
Realtek High Definition Audio
Realtek High Definition Audio(SST)
Intel(R) Display Audio
Akú v skutočnosti má kartu by mal zistiť aj pomocou Aida64, alebo HWInfo a podľa toho presne vyhľadať.

Mám stejný notebook a stejný problém! Už jednou se mi to podařilo opravit, ale asi jen na měsíc, je to chyba v ovladačích. Bohužel se mi to teď stalo znovu a už si nepamatuji přesně jak jsem to opravoval minule :D Takže jdu hledat a zkoušet, ale možná to rozmlátím a budu si muset pořídit novej.