Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Win10 - přeinstalace nebo obnovení do továrního nastavení

Zdravím a potřeboval bych poradit od zkušenějších. Mám NTB Acer Aspire V17 Nitro, který byl zakoupen před třemi lety s Win 8 a posléze zdarma upgradován na Win 10. Nyní bych rád NTB přeinstaloval a nahodil všechno znova. Chtěl bych se tedy zeptat jestli je lepší tovární nastavení nebo čistá instalace? NTB nemá žádnou partition na obnovu od výrobce. Za každou radu budu moc rád a předem děkuji.

Stále je tu nedokumentovaná možnosť tzv.: "prešrotovanie" W10 priamo z gr.prostredia spusteného OS.

Klik na ISO W10, po rozbalení ISO klik na Setup.exe.

Nasledujú tri automatické reštarty so zachovaním SW, osobných nastavení a ikoniek či zástupcov. Robota na 40 minút.

Systém sa opraví, zreparujú sa komplet systémové súbory, knihovne, zložky opravia sa Registre. Ovládače, ak sú aktuálne si systém ponechá pôvodné prípadne nekomatibilný bordel vyšmarí zo systému preč do zložky Windows.old.

Máš systém ako nový, ako maľovaný, ako raketu. Hlavne, zostane pôvodné nastavenie na monitore, zástupci, ikony, SW apod.

"Preršrotovanie" W10 z ISO neznamená čistá inštalácia ani obdoba posledného bodu obnovy.

Túto možnosť pri desine náramne redmondskí machri pri jej vývoji zdokonalili, zrýchlili, uľahčili oproti W7 (robota na hodiny) prípadne bolo možné aj pri WXP-NT (kto sa vyznal).

Nečítal som vlákno, sorry, ak si ma predbehol. Lenže pri desine tento spôsob aplikujem od jej prvého uvedenia na trhu. Ešte si spal na vavrínoch.

Si prekvapený, čo dokáže ulica, resp. moji stavbári a ich potomkovia s blízkymi osobami dokázať s OS Windows.

Nosia mi na stôl pošahané systémy, s ktorými si nedokážu poradiť celé ich blízke rodiny "expertov" do môjho kancla, ako pamlsok.

Čo by človek nespravil pre ťažké paprče murárov, stavbárov, strojníkov a spol. "ako pamlsok" s vyloženými nohami na stole v svojej spol. s.r.o.

Milujem, ak mi dovlečie nejaký betonár svojho nádejného potomka v ktorom sa vidí celá jeho rodina, adolescenta, budúceho VŚ (ako ináč), ktorý mi oznámi do očí a povie túto vetu : "Nás na škole učia všetko robiť s počítačmi.

Ak mu napravíš sprznený Windows pred jeho očami, povie: Ja som to tiež vedel !!!