Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Router jako repeater - problém s omezeným připojením

Zdravím,
snažím se z routeru, který nám doma trčel v šuplíku, vytvořit repeater. Funkci repeateru pravděpodobně podporuje (viz screen), ale když se na signál, který vytváří repeater, připojím, připojení se označí jako "Omezené" a dál je to klasika - v prohlížeči při připojení na doménu to napíše "Nelze přeložit DNS serveru..." a po vteřině "Nejste připojeni k internetu."

I když nejsem síťař, tipl bych si, že problém může být v nastavení adres - na repeateru jsem samozřejmě vypnul DHCP, ale jeho adresu jsem více méně střelil od pasu a dále jsem s tím moc nepohnul.
Ping na root router mi z notebooku připojeného na repeater funguje - 0% packet loss.
Spustil jsem i Windows diagnostiku sítě (druhý screen), výsledek by možná mohl něco málo říct.

Nastavení root routeru je tak, jak bylo před celou akcí - nic jsem s ním nedělal.

Snad jsem sdělil co nejvíce klíčových informací.
Budu vážně šťastný za Vaše tipy.

Pokročil jsem. Nyní již funguje repeater, ale zatím se na něj mohu připojit jen z notebooku, Android se mi na síť nechce připojit. Až budu mít možnost vyzkoušet jiná zařízení, dám vědět.
Chyba byla opravdu v IP adresách, snad ten zbytek nějak doklepu.