Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný zdroj pro "Herní PC"

Dobrý den, doporučil by mi tu někdo prosím dobrý zdroj pro ryzen 5 2600 OC, RX 580 OC.
Rád bych něco s výkonem kolem 500-650W. Myslím si, že CPU a GPU si v maximu vemou tak 350, možná 380 v extrému.
Ale plánuji připojit dvoje 5 metrové led pásky, přidat 2 magnetické disky. 2 SSD, plus rezerva do budoucna.
Nepotřebuji modulární. Jediný požadavek je aby ten zdroj byl tichý a nestál moc, samozřejmě šetřit na něm taky nehodlám.
Myslím si, že tak do 2500 bych se snad mohl vejít, kdyby to šlo levněji bylo to super. Certifikace gold mě asi nevytrhne.
Děkuji moc.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Lukas1982:

Jediná nevýhoda je kratší záruka.

To proste neni pravda, POW ma v tom pravdu, co pise. Focus je lepsi, jsou tam technologicke zmeny, ale to samozrejme neznamena, ze by byl ten S12II nepouzitelnej, je to slusnej zdroj, ale Lukas1982 napsal proste nesmysl.

Souhlasím, napsal jsem to hodně nešťastně, proto taky doporučuju Focus. Muselo to vyznít, jako by ty zdroje byly totožné a rozdíl je jen v záruce, což samozřejmě není pravda.
Myslel jsem to tak, že pokud chce tazatel ušetřit, tak ten zdroj od Ježka je použitelný a naprosto v pořádku.

? Jak ze nedodova kabele ?
Croisar sem tam osadim, nic z toho co pises neni pravda. (alespon u normalni series /*nemyslim VS*/, prevazne osazuji RM/RMi/"Drive !" i levnejsi G (gaming series) coz nejsou vubec spatné zdroje, kompletni baleni, dokoce sice nevim k cemu ale i pylik ve kterém zdroj dostanes).
* Samotné kable jsou kvalitni, dobre se zohybaji, potahnuti se netrha nebo nereze, celkove jsou kvalitne provedeny od uchytnuti PINs (kde hodne vyrobcu nema zakonceni hlavne u modularnich provedeno kvvalitne), japonske (105C°) kondiky, az po ..

Kamos si koupil Corsair RM550x a ten zdroj disponuje modularni kabelazi a dvema konektory PCIe pro externi napajeni graficke karty. Ted si kamos koupil GTX1070Ti s napajenim 6+8 a zjistil, ze Corsair k tomu zdroji dodava jen jeden PCIe kabel, ikdyz zdirky jsou dve. Druhy kabel je nutno dokoupit. Zjistil to az ted z papiru prilozeneho ke zdroji s obsahem baleni.

Tohle by nikoho nenapadlo, ze neco takoveho si ma hlidat. Vidim v tom jednoznacny podvod a sam ikdyz se me to netyka si rozhodne od Corsair uz nic nekoupim.

Ohledne kamose, kteremu jsem ten PC skladal me nastesti utesuje, ze jsem mu doporucil Seasonic, ale ten Corsair zdroj si vybral on sam.

Dnes jdu ke kamosovi, tak ti tu zitra odepisu.

Kamos rikal, ze v krabici byl jeden PCIe 6+2, jinak jen ostatni kabely (sata, molex, ...).

Ja mu na to povidam, ze to neni mozny, ze tam bude mit papir s obsahem baleni.

Taky byl, sice v anglictine a nejaky cinstine, ale kamos umi anglicky, tak mi to po telefonu cetl: 1x cable PCIe 6+2, zbytek co cetl jak rikam ostatni kabely, zadne PCIe uz tam nebylo.

Dneska to jeste zkontroluju primo u nej, ale myslim ze neni co resit. Navic jsem hledal na netu nejake info k RM550x a nasel jsem, ze nejaky clovek se ptal, ze ma tento zdroj a ze v baleni byl jen jeden PCIe a ze ma grafiku se dvema. No a jiny clovek mu tam dal odkaz na web Corsair, kde byl ten PCIe za 4dolary + postovny a ze si ho ma dokoupit, ze Corsair dava jen jeden.

Tak se obavam, ze mam s tim podvodnym Corsairem pravdu. Bohuzel. :-/

Par tydnu zpatky jsem osazoval RMx (RM650x) k jedné sestave tusim ze to byla s GTX@760 s AMD FX, ktera nebo do které jsme zapojoval 1x6 + 8 (vetev 6+2, takova ta 8cka co se odloupava, 8 v zaklade -> rozloupnes ji a mas 6+2 jestli chapes co myslim)
Vedet dej urcite, pokud mozno presny model zdroje, jestli to opravdu tak je, abych ho zbytecne nekde nekomu neobednaval.

Tak se Corsairu omlouvam, ale jsou to blbci teda.

Nejdriv jsem koukal u kamose do manualu a rikal jsem si jaky to jsou hajzlove, protoze to tam bylo presne tak jak mi to kamos cetl. A jasne z toho plynulo, ze je tam jeden PCIe kabel 6+2. Pak jsem otevrel skrin, protoze jsme tam museli stejne jeste zkouknout nejaky jiny veci a je to tak, jak uz tu mezitim napsal POW.

Zdroj ma pouze 1xPCIe napajeni a z tohoto jednoho napajeni vede jeden kabel, na kterem jsou ale dva PCIe vyvody 6+2. Neni to samozrejme na to davat na jednom kabelu ty vyvody na nejakou GTX1080 nebo jeste narocnejsi kartu, ale kamos kupuje GTX 1070Ti, kde nekterym kartam staci jeden 8pin a nektere maji 8pin + 6pin. Kamos porizuje MSI GTX1070Ti ARMOR, takze to normalne zapojime z toho jednoho kabelu a nebude s tim zadny problem.

jj, tu gtx1070ti to utahne v pohode. Proc to nenapsali srozumitelne do manualu nechapu.

Asi bych se nemel tady pakovat do dotazu neceho jinyho, ale treba i pres SZ nenapsal by smi jestli myslis, ze MSI GTX1070Ti ARMOR je OK? Bych to mohl jeste zmenit, ale je v podstate nejlevnejsi. Kamos musi mit dvou slot, pak tam ma dalsi kartu radic a Gaming je o tisicovku drazsi, to nam prislo jako zbytecny utraceni. Dik.

Je v pohode (ARMOR jsou docela dobre vyvazené vykon/dB). 1070Ti jsem moc otestovat sanci nemel (prevazne jen Asus), ale kdyz se budu drzet 1070 modelu coz je skoro to samé (obal, chlazeni etc) tak to vyjde "vsechno" skoro nastejno, rozdil je jen tovarni OC, 5C° sem, 50Hz tam, nic vyznamného, "nic, za co by melo cenu doplacet".