Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s PC

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s Windows 10. Podle kontrolky disku je hdd pořád vytíženej. Podle zprávce jede disk na 100%, paměť 90% a procesor na 100%. Kompl je téměř nepoužitelnej. Myslel jsem si, že to dělají aktualizace, ale ty to nejsou. Nevíte čím to je? Jak to zjistím. To je hrůza. Jede mi to tak už druhý den.
Díky moc

U všech procesů celkem nic není. Ale disk neustále šrotuje. I podle grafu jede na 100%. 5 minut čekám, než se vůbec otevře Firefox.
Proč to tak dělá? Mám vyzkoušeno, že to asi za 2 hodiny přestane a pak je klid. Když zítra ráno kompl znova zapnu, bu to zas to samé.

Prozradím Ti tajemství - procesy se dají srovnat podle zatížení kliknutím na záhlaví příslušného sloupce (tj. u disku tam, kam ukazuje ta šipka).
Hlavní brzdou ovšem bude Avast. Odinstaluj ho a uvidíš - a neboj se, máš Win10 a stejnou službu Ti určitě udělá vestavěný MS Defender, který navíc tolik nezatěžuje systém.
A vidím tam kromě Avastu další procesy, který by tam podle mě být nemusely a můžou Tě brzdit - Acer Portal, Acer Cloud, ArcSoft, ... - klikni na záložku Po spuštění a nemilosdně zakazuj automatické spouštění programů. Vše se dá v případě problémů opět obnovit, ale uvidíš, že většinu z těch programů nepotřebuješ mít spuštěno automaticky po startu Windows a že se Tvému systému značně uleví.