Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poškriabaný ips display

čaute borci,
som kopyto, a podarilo sa mi pri upratovaní poškrábať ips matný displej. + pri pokuse to nejako uhrať som naviac urobil lesklejšiu šmuhu /ktorú vidieť iba v určitom uhle/. som neuveriteľne na seba nasraný. google mi moc nepomohol. budem vďačný za každú radu, či niekto vie o nejakej možnosti ako škrabanec odstrániť príp. existuje nejaký prostriedok na obnovu matnej vrstvy dispeja.

ahoj kopyto, :-)

obávám se, že jsi setřel tzv. antiglare film (to je ta matná vrstva), a že oprava na to žádná není. Jediné řešení je smýt tento film z celé plochy displeje, tím ale získáš displej lesklý.

edit: a škrábanec snad jedině rozleštit vysoce jemným abrazivem (např. zubní pastou), pokud není vryp moc hluboký.

Prvne rozlestit skarabanec, pokud nic, tak dalsi snahy nemaji cenu.

Jinak jsem si setrel tu pokovenou vrstvu jeste u CRT a vyresil jsem to kompletnim setrenim te vrstvy a nasledne jsem na displej nalepil kourove sklo. Mozna v dnesni dobe rovnych displeju by sla i nejaka do matna provedena folie.