
Zvuk - jde/nejde subw
Zdravím,
zapojil jsem do svýho pc 5.1 bedny... vše ok. (nemám zapojený zadní bedny RearLR)
Když zapnu něco z youtube / internetu = fungujou přední LR = nefunguje center a sub
když zapnu něco staženýho = fungujou všechny
když zapnu nějakou hru skrz steam = fungujou jen zas přední LR
co s tím? už mě to docela štve
díky za pomoc, R
Zkus prohledat nastavení zvuku, jestli tam někde nemáš nastavení "virtual surround" nebo podobnou volbu.
Už se tady podobné dotazy řešily, např.:
https://pc.poradna.net/questions/543730-5-1-surround-prehrava-jen-stereo
rozumím...
ale prostě když mám cokoli stáhlého, tak to jde... mp3 duc duc ...
ale když jsem na youtube, twitchi, netflix, tak prostě jdou jen postranní
No ved stereo zdroj ti ide na vsetky, ale skutocny 5.1 zvuk nie - t.j. asi tam mas v nastaveniach blbo nastavene nejake virtualne efekty, skus ich vypnut.
Druha vec je ze ak mas len malicke satelity, tak niekto musi mixovat basy z L a R kanalov do SUB kanala, to sa neudeje samo od seba, normalne to robi sama ta reprosustava (nemas na to nejaky prepinac na subwooferi?), alebo sa to musi extra nastavit ako efekt zvukovky.
7.1 na 3jackoch moze byt ked su jacky viackontaktove, alebo 7.1 vobec analogovo neni a je len na SPDIF vystupe, a analogovo je len 5.1, co ale tebe staci a neries to. Vo windows v pravy klik na repracik vpravo dole - prehravacie zariadenia si v konfiguracii repro nastav ze mas 5.1
Alebo mozno si sub jack zapojil do rear jacku, a hraje ti len ak je aktivne rozsirovanie stereosignalu na zadne (virtual surround efekt), skus vedlajsi jack pre sub, resp. skontroluj manual k MB/zvukovke ze ktory jack je sub.