Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5.1 surround prehrava jen stereo

Ahoj, najde se prosim nekdo, kdo by mel krapet trpelivosti poradit ohledne nastaveni 5.1 zvuku? U PC mam pripojene Logitech 5.1 soupravu a i kdyz, jak si myslim, mam spravne vse zapojene, jede mi pouze stereo zvuk. V nastaveni zvuku ve win7 mam navoleny 5.1 Surround zvuk, presto kdyz dam konfigurovat ozvou se pouze levy predni a pravy predni, zadny sub, zadny center ani dva zadni. Pouzival jsem nedavno SRS Audio Labs program pro zlepseni zvuku a nyni mam spravce zvuku Realtek HD. Zde pri konfigurovani je stejny problem. Take mam vybrane 5.1 ale jediny co prehrava zvuk jsou predni reproduktory. Prosim nekdo kdo mi mel trpelivost projit se mnou tento problem a nejak to rozjet? Dekuju moc

No,a co tam pouštíš za zvuk(hudbu,film)?Pokud pouštíš nějakou stereo MP3,pak je to v pořádku,je to dvoukanálový zvuk,tudíž hrají dvě bedny.Pusť si nějaký DVD film se zvukem v dolby surround,měly by hrát všechny.

Edt:/pokud tam máš možnost volby Dolby ProLogic,nebo jiné simulace,bude i stereo hrát ve všech repro.

Nastavoval a konfiguroval jsem snad vše co šlo, ale problém setrvává. Posílám screen, jak to mám nastavený. Všude to píše 5.1 ale zkrátka nikdy (ani při přehrávání DVD) nehraje z žádných jiných než FL a FR repráků. Nebo ani když poklikám reproduktory, jak jsou na obrázku tady, tak z ničeho ani prd, krom těch dvou předních. nevím si rady

http://upload.svetobrazku.cz/images/jdv1272270011f .JPG

máš tam zapnutý digitálny vstup,takže na analogu súčasne nijako nedostaneš 5.1 zvuk[integrovaný realtek na to nemá potrebný hardware],ten ide ,pokial je aktívny niektorý digitálny vstup/výstup len ako výlučne s/pdif pass trough signál cez digitálny vstup/výstup,na analogu je len stereo "odposluch" z prvých dvoch kanálov integrovaného realtek-čipu ,pomocou ktorých je pripojený na čipset zákl.dosky

Řekl bych že na stereo expand na všechny repráky je jen ta funkce na obrázku co poslal ajavar "doplnit reproduktory"
[http://upload.svetobrazku.cz/images/bfi1272233416b  .jpg]
velmi sem kvůli tomu nadával a koupil za 1800 zvukovku xfi do pcie.Teď jsem zase velmi nadávl a zrovna dneska zkouším integrovanou VIA 8ch a nevypadá to špatně na první dojem.

ešte skús pozrieť v nastaveniach,či sa tam dá aktivovať virtual surround,v niektorých prípadoch táto volba zaberie a v biose dosky pozri nastavenie v onboard peripherals,ako je nastavený Onboard Realtek HD audio...pokial je na auto,prehod ho na enabled a pokal máš nejaký viackanálový zvukový súbor,tak potom odskúšaj,či budú hrať všetky repráky,alebo to pôjde zasa len v stereo režime...pokial nemáš viackanálový audio súbor,pošli mi kontakt cez súkromnú správu,pošlem Ti nejaký...

Ať ze subáku vedu rozvod zadního páru repráku do zadního nebo bočního inputu, stejně zůstává možnost zadní dvojice zašedlá. Nicméně zadní pár reproduktorů mám v side input a takto i nastavený v Realteku a zdá se to být doposud nejlepší možnost, jak říkám, včera už mi to jaksi hrálo.. Dnes nic pff

Tak proběhla malá změna. Když přehrávám ve winampu vícekanálovou mp3 a proklikávám ty ukázkový repráky v správci zvuku Realtek HD, levý přední a pravý přední přehrají ten poznávací zvuk, a ostatní po kliknutí mírně zvýší hlasitost právě přehrávané písničky a basy, ale zároveň uplně minimálně lze slyšet ten nastavený zvuk testu repráku. Hlavně u subáku, u ostatních skoro vůbec, musím hodně zvýšit hlasitost. Jakmile mp3 dohrála, najednou jdou otestovat všechny repráky v sestavě a zdají se být docela vpořádku. Centrový testovací zvuk je stále dost potichu a oproti tomu zvuk subáku vychází opět z centru, ale dost hlasitěji než vlastní zvuk centru. Je to dobře zmatečný!

Ahoj, asi Ti nepomuzu, ale alespon te pychicky podporim, ze v tom problemu nejsi sam :-) Mam 2 dny nove Pc s Win7 (32 bit) a onboard zvukovkou s Realtek HD (na MB Gigabyte GA-MA770T-UD3). Pokud pouzivam digitalni vystup pres optiku, tak vse hraje na me setave Logitech Z-5450 5.1 korektne - tzn. kdyz neni zadny zvuk, tak je na displeji recieveru "no digital data", pri zvucich ve Win bezi stereo a kdyz si na tom pustim nejaky obsah s 5.1 (DD nebo dts) zvukem (treba koncert na DVD), tak se automaticky zapne dany format a vse hraje jak ma.

Duvod, proc jsem zacal laborovat s analogem jsou hry (konkretne napr DiRT 2) - u tech se pres digital prenasi pouze stereo (coz by melo byt, podle nekolika prispevku na domacich i zahranicnich forech, v poradku). Tudiz jsem vse korektne zapojil pouze pres analog a pri testu 5.1 reproduktoru v Realtek HD mi hraji jen levy a pravy predni, ostatni (zadni, centr i subwoofer) jsou neme. Pri zminovanem Dirtu 2 pak tedy hraje pouze stereo ochuzene o zvuky, ktere maji jit z tech ostatnich repro (napr. rec navigatora, ktera ma jit z centru...), pri stereu pres optiku vse hraje ok, ale bohuzel 5.1 remiovane pres Dolby Pro Logic II ze sterea se originalnímu 5.1 zvuku zdaleka nevyrovna.

Na tento thread jsem narazil teprve pred chvilkou, ale vetsinu zde uvedenych rad jsem vyzkousel jiz vcera v ramci meho tapani a take bezuspesne :-( Dnes po praci si s tim budu hrat dale, tak kdybych na neco prisel, tak dam vedet.

Tak jsem nakonec vse VYRESIL :-)

Problem nebyl ani tak v Realteku jako spis v me nepozornosti. Proste na recieveru meho logitechu nestaci mit zobrazeno "direct" a k tomu treba Dolby Pro Logic II - tento efekt je potreba vypnout a zvolit jmenovite v efektech polozku "6 Ch Direct". Pote si uz s tim ten reciever nepohrava a zvuk jde korektne tak, jak ho do repra posila zvukovka z PC, tzn. i v plnem 5.1. PRoste malickost, ale jak to dokaze zneprijemnit zivot, nez se prijde na to, v cem to je :-)

To je mozne, ale to by neresilo problem, proc byly pri 5.1 zvuku zadni repraky, centr a sub neme a z prednich repraku hral jen fragment 5.1 zvuku (tudiz to ani nebylo skutecne stereo, ale skutecne jen zvuky, ktere ty repraky hraji pri 5.1, ovsem bez doprovodu zbytku reproduktoru) - tudiz by ten zvuk byl zdeformovany i po dalsim dodatecnem prepoctu pres jiny program. Programu, ktere expanduji normalni stereo do vsech repraku je cela rada, ale treba me konkretne by to stejne nepomohlo, kdyz jsem to resil hlavne kvuli hram a prostorovemu zvuku v nich. Navic ja osobne resim v pripade potreby tuto "expanzi" pomoci recieveru, v nemz se stereo prevede na Dolby Pro Logic II, ale vyuzivam to minimalne. Mam radsi bud cisty 5.1 anebo 2.0 (stereo), tyto umele dodelavane 5.1 mi moc nevyhovuji.