Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problem s flashovanim biosu na asus p5n-e sli

ahoj, mam taky zapeklity problem

mam dosku asus p5n-e sli a chcem na nej flashovat novy bios (koli podpore 45nm procakov)
problem je v tom, ze momnetalne tam mam verziu 0401 a chcem tam dostat 0803
robim to cez asus ez flash v biose priamo a bin file mam na flashke
ked spustim update, tak to skontroluje ten novy bios file a vybehne chyba - donwgraded rom is not suitable for this version

poradite niekto please?

Ten .zip si dufam najprv rozpakoval a davas mu subor .bin

Najprv sa uisti ze mas presne tu zakl.dosku (hladaj napis na zakl.doske resp. nejaku nalepku na slote apod)
Skus stiahnut najnovsiu verziu (1002) z www.asus.com, pre tu tvoju dosku. Skus stiahnut aj flash utilitu a flashovat z DOSu (image DOS diskety je napr. na www.bootdisk.com, obraz diskety (.ima) sa da napalit aj na CDROM (napr. v CDBurnerXP - nastavenia bootovania a dat mu tam .ima diskety).

P.S. si si isty ze tam mas verziu 0401? Co presne ti vypise BIOS pri bootovani?
Inac mozes skusit flashovat aj postupne po verziach (0501, 0601 apod) prip. skusit aj inu USB flashku alebo dat subor BIOSu na nejaky cvicny IDE HDD (ak mas poruke), do nejakej FAT32 particie.

tak uz to mam, sorry za neskory respond - POST vypise ze mam phoenix award v6.00pg

potom nasleduje vypis procesor, ram, mechaniky a dalej uz nabehnu widle

ale mne ide o to ze potrebujem fashnut novy bios a utilita ktora je priamo v biose mi hlasi, ze mam momentalne verziu 0401 a ja mu dodam verziu 0901 (skusal som aj starsie) a stale mi to vypisuje downgraded ROM is not suitable for this version
uz ma to dost s*re, bez updatu biosu tu mam procak (e8400) ktory mi tu iba lezi a prasi sa na neho

pocul som ze sa da updatovat aj pomocou programu asus update, ale nenasiel som na nete ci podporuje aj visty

poprosim oznacit za vyriesene

nikede na nete som vyhrabal poslednu verziu asus update 7.13.05 a zistil som ze funguje aj pod vista 64-bit
pomocou tohto programu sa mi podarilo flasnut bios na verziu 0901 (1001 a vyssie je beta, takze to som nechcel skusat)

dakujem za vsetky odpovede