Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaheslování Wi-Fi

Ahoj,
marně se nyní pokouším zaheslovat wifi. Zatím jsem postupoval takto - propojil jsem router s notebookem, do vyhledávače jsem napsal "192.168.1.1", odentroval, pak jsem zkoušel zadat login admin, heslo admin, jenže to mě nechce pustit. Neví někdo, co s tím? DÍky.
Zkoušel jsem také jen přihlašovací jméno admin, heslo nechal prázdné. Taky nic...

Přihlašovací údaje do routeru ti sdělí administrátor routeru - ten, kdo router nastavoval.
Výchozí údaje najdeš na štítku na spodní straně routeru nebo v manuálu.
Protože tě nenapadlo napsat, co máš za router, tak jediná rada je zadat tam správné údaje.

Můžeš router totálně vyresetovat, ale ztratí to veškerá nastavení, jestli nevíš jak to nastavit směrem do Internetu, tak to raději nedělej. Totální reset je obvykle stiskem tlačítka Reset po dobu 10ti sekund. U některých routerů musíš ho vypnout, držet reset a zapnout, pustit opět po 10ti sekundách. Bacha však, jestli nevíš, jak všechno správně nastavit, tak to nedělej a pozvi toho, kdo ti to instaloval.

Zřejmě nejsi první uživatel toho routeru,poněvadž jinak jsou přihlašovací údaje zespodu na štítku. Možná je to router poskytovatele ( UPC ?) nebo prostě někdo změnil heslo.Než začneš s hardResetem,tak si opiš z příkazového řádku (ipconfig/all) všechny udaje /brány,DNS,ip a vše ostatní/.