Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sleep mode externího disku v TV

Ahoj,

máte nějaký tip jak přinutit externí 2,5“ disk WD elements 1TB, aby šel do spánku po vypnutí TV (Sony Bravia KDL-55W755C).

Nebo víte o jiné značce, co tohle umí? Chci pořídit ještě 1 a rád bych, aby se prostě vypnul.

Ano, mám to samozřejmě ve standby, nevypínám ze sítě. Zajímavá diskuze, jim to ale vypíná proud v usb po 15. minutách. Mně ten disk, když občas zapomenu běží i celou noc. Takže chyba zřejmě v chytré tv od Sony.

Nema ta telka viac USB? Nevypina sa ani jeden? (hlavne ak nejaky ma u seba napisane "1A", ten je urceny pre mechanicke HDD)
Firmware v TV mas nejaky aktualny? Ak ta TV podporuje pripojenie na net (LAN) tak by som to pripojil a z menu nechal updatnut. Ked to nepomoze tak je to dost divna telka. Nemam sony neviem.

Teoreticky je mozne priamo v disku nastavit aby sa vypinal sam po nejakej dobe necinnosti, su na to rozne utility napr. hdparm pre linux, ale zmena nemusi byt permanentna zavisi asi od disku takze to nemusi pomoct.