Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoká latence a fps dropy PoE

Dob­rý den,

ATI Ra­de­on HD 5700
AMD Athlon ii X3 425
Win 7 pro

Při hře Path od Exi­le mám při ja­ké­ko­liv in­ter­ak­ci s ne­přá­te­li ná­růst ob­rov­ské la­ten­ce a fps dro­pů ně­kdy se to sek­ne tak moc že to dis­con­nectne do me­nu, při běž­ném po­hy­bu je la­ten­ce i fps v nor­mě, cpu při hra­ní do­sa­hu­je tep­lo­ty 84°

Kde bu­de pro­blém ?
Rych­lost in­ter­ne­tu: down­lo­ad 1,82M­bit/s uplo­ad 0,51 Mbit/s jsem pri­po­je­nej bez­drá­to­vě přes Wi­Fi

Vyčisti PC od prachu a zkontroluj chladič, jestli správně drží. 84° je na stolní PC hodně a procesor při takové teplotě sníží rychlost. Měl bys mít max. teplotu v zátěži do 70° stupňů a i to je hodně. Další věc je připojení k internetu. Proč to nemáš přes kabel?

Rych­lost in­ter­ne­tu: down­lo­ad 1,82M­bit/s uplo­ad 0,51 Mbit/s jsem pri­po­je­nej bez­drá­to­vě přes Wi­Fi

tady začni, to je naprostá sračka, to nemůžeš myslet vážně.

nejdřív si do routeru natáhni kabel a znovu změř rychlosti stahování a ping.
potom popiš jak je barák připojený k providerovi, jestli máte i jiný výběr.
nakonec uveď typ routeru (štítek zespodu), případně stáří.

čistětí pc je taková prázdninová debilita, kterou tu lamy řeší obden. je k ničemu.
- smysl má odinstalace nepoužívaných programů (zmizí i jejich "po spuštění" a často nekompatibilní shell extensions)
- kontrola automaticky spouštěných programů, služeb cizích výrobců a naplánovaných úloh = stáhnout ms autoruns

pomalé připojení: není jasné jak špatný vliv má útlum přes neznámý počet zdí / rušení od sousedů / starý router.
proto je dobré připojit kabel a zjistit, jestli z routeru po drátě leze to za co platíš.

Ne bylo tam ranec prachu na tom větráku a to sem to čistil asi dva měsíce zpatky, teď mám teploty 45° bez zátěže, nemám skoro žádné zbytečně aplikace, mám balíček MS office nějakou hru, antivir. K routeru, je poměrně starý bude to ovlivňovat kvalitu signalu, mám ho přímo nademnou přes jednu zeď (patro) rychlost bezdrátového připojení mám 150Mbit

rychlost bezdrátového připojení mám 150Mbit

ale blbost, to je enkový režim wifikarty, na kterém se domluvila s routerem. ani náhodou to není reálná propostnost přes zeď k neznámému routeru.
taky nepíšeš, jakou rychlost datového připojení si platíš u poskytovatele.

mám ho přímo nademnou přes ... patro

to je špatný režim příjmu signálu: strop bývá silný a má velký útlum signálu, typicky u paneláku.
tyčkové antény šíří signál hlavně v rovině kolem sebe, v ose nahoru nebo dolů prakticky nic. signál se tam šíří jen odrazy od zdí, dorazí utlumený s různým zpožděním, kvůli opravě chyb musí wifikarta stahovat přenosovou rychlost.

natáhni si mezi patry kabel (stupačkou, pod schodištěm) a dej si dolů druhé ap = lan část routeru.

k tomu čistění ventilátoru: u některých typů chladičů se drží prach hlavně mezi žebry, ten vadí protože tím neprojde vzduch z větráku.

neškodilo by uvést přesný typ antiviru - přesněji řečeno: pokud je tam balík kategorie "internet security", rovnou to vykopat ven. na rychlost připojení to nemá vliv, ale na rychlost čtení/zápisu na hdd už třeba jo. a vyhneš se síťovým konfliktům tupějšího antivirového balíku.

ten net pořeším s providerem.

pořád špatně.
provider končí maximálně u toho routeru - kdyby byl kabelový internet pro vyšší rychlost, dodá (za prachy) svůj.
ale to pořád neřeší wifi vysílání z toho routeru přes antény skrz strop na nějakou další blbou anténu, tam je řádově nejslabší cesta.
už si konečně rozumíme? ve wifi skrz strop je ten zakopaný potrat.