Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze nějak vyřadit z mobilu možnost připojení k internetu?

Dobrý den, otázka zní, zda je nějak možné (např.poškozením nebo odstraněním nějakého souboru) zamezit na chytrém mobilu připojení k internetu přes wifi nebo sim-kartu?

Ale mobil aby fungoval dál, volání,sms, fotky - pouze aby bylo zcela znemožněno připojení k internetu. A hlavně nemám na mysli obyčejné dobrovolné zákázání nějakého tlačítka, které lze opět dobrovolně během pár vteřit vrátit zpět. Ale např. trvalé odstranění nějakého souboru, které nelze vrátit zpět a které připojení k internetu trvale znemožní.

u tebe je dost matoucí, že se zbytečnými komentáři zamícháš do pokračování threadu a člověk či brtník si neuvědomí, že nejsi původní tazatel.
jednak to dotaz může směřovat jinam, jednak je odpověď ztráta času.
začínej si své komentáře jako reakci na tazatele, já si s tebou povídat nepotřebuju.

jo, je to pravda, teď jsem v dotazu po opakovaném přečtení zahlédl i slovo wifi.
požadavek je to netypický, proto se nedivím že nepochopitelný připadá více lidem a tazatel ho v zadání nijak nevysvětlil.

ale tvé sraní se do větve komentářů jsem tu zaznamenal už podruhé, proto jsem reagoval. když mi věc tvého iq píše něco o vyskakování, nemám to rád.
nejsem zvyklý se bavit s trusem a automaticky mě napadá další trotl z živě.
pokud se tě to netýká a k dementům z živě nepatříš, neber si to osobně.

Nějak jsem nabyl dojmu,že já nejsem trotl z Živě,ale ty jsi trotl z Poradna.net. Nechápu ten tvůj hloupý dovětek. Čteš nepozorně a kopeš kolem sebe. To má být normální reakce ? Proč nazýváš diskutujícího trusem ? Jsou zde prapodivné zvyky,nebo je to jen tvoje chabá obrana před sebou samým ?

Souhlasím, myslím si, že dotaz je stručný a jasný. Nejde mi o žádné tlačítko (letadélko,vypnout data apod.), jak je v dotazu uvedeno ale TRVALÉ znemožnění připojení k internetu např. odstraněním nebo záměrným poškozením nějakého souboru v mobilu. Takže ANO, chci např. zasahovat do sw. Pokud víte jak, sem s tím.

Pro přesnost ,,trvale" ´- s vyjímkou obnovení mobilu do továrního nastavení, kdy se logicky vše vrátí zpět a zamezit tomu zřejmě ani nelze.

Dobrý den, otázka zní, zda je nějak možné (např.poškozením nebo odstraněním nějakého souboru)

- Nic vic jak dalsi prazdninovy dotaz ?!
- Telefon je ROOTovany ? Dokazes v nem urcity soubor (values) popripade najit ?
- Jestli nechces pouzivat pripojeni k datové siti, WIFi jde vypnou a nezapinat, u mobilni site jde nastavit preferenvce site na "2G" na misto 3 nebo 4G (aby jsi mohl alespon posilat MMS).
* Jestli nechces byt rusen zadnym pripojenim, je na to kouzelné tlacitko s obrazkem 'LETADILKA'.

Nejde o nějaké ,,letadélko", které se dá za vteřinu vrátit zpět. Jde mi o TRVALÉ zamezení JAKÉMUKOLIOV přístupu k internetu (přes wifi i operátora) Pokud potřebuješ odevzdat telefon např.někomu druhému, aby neměl žádnou možnost použití internetu. Trvale. Např.zakázaní u operátora nemá význam, protože si tam dá jinou simku od jiného operátora.

Žádný logický důvod ,,proč" neuvádím,, protože by se tady o tom diskutovalo více než o původní otázce.

Lze to nějak udělat a pokud ano, tak jak? Nápadá mě prostě odstranění nějakého souboru systémového.

Jaky Telefon Android, IOS ?
Vymenit SIM muze, ale také muze restartovat Telefon = upraveny 'soubor (config)' , nebo jeho original / default verze bude zpet.
* Kdyby slo o dite, Telefon jde zablokavat jinak (treba pres ruzne APPky, pro které k nastaveni potrebuje PIN ktery kdyz nezna, nic nenastavi a jina SIM mu nepomuze.

To vrácení do tovární verze vím, tím by se vše skutečně vrátilo zpět. Ale berme tak, že tuto možnost daný člověk nevyužije (opět je jedno proč), takže tato varianta mi nevadí a berme to tak, že k ní jako nedojde.

Nejde mi ale o zablokování telefonu, nýbrž výhradně o zablokování možnosti používání internetu v mobilu. Takže nevím, jestli to bylo míněno stejně?

Telefon jde zablokavat jinak (treba pres ruzne APPky, pro které k nastaveni potrebuje PIN ktery kdyz nezna, nic nenastavi a jina SIM mu nepomuze.

Daj si do google slova permanently disable wifi android, a permanently disable data android, idealne ked k tomu pridas aj nejaky ten model telefonu lebo to bude asi aj silne zavisle od modelu a verzie FW. A bude urcite treba rootnut FW.
(... ale absolutne nechapem naco ti to je, ptz to nedava vobec zmysel. Internet v mobile neni ani skodlivy, ani zly bubak. A dnes uz hodne lacny resp. v pripade wifi "zadarmo")

Ani jsi neuvedl typ telefonu a chceš univerzální odpověď.
Obávám se ale, že to tak snadný nebude, protože smartphony jsou dělány primárně tak, aby se mohly připojit k síti, protože bez sítě jsou degradovány na úroveň hloupých telefonů - aplikace jsou tam nahrávány přes síť.
Ale v Korei vydal Samsung nějaký speciální model, který se neuměl připojit k síti. Byl určen studentům po dobu zkouškového období.

A co teda mají, když ne SOUBORY? Mám před sebou mobil, kde je napsáno např.Wifi-direkt, record, Android atd. a u všeho je SLOVO SOUBORY, složky. Takže fakt nevím, co je špatně? A nepředpoklidám, že je něco přímo k odinstalaci, ale např.k poškození odstraněním těchto ...úplně - teď aby se člověk bál naspat slovo souborů - tak něčeho...

Tak předně je to systém který běží v několika úrovních, je zamčený (pokud není rootnutý) a userům prezentuje pouze aplikační vrstvu. Ty tzv. "soubory" jsou pouhá metadata, za kterými je několik reálných/fyzických souborů, ale taky třeba jaderný modul, nebo dokonce samotný kód jádra. A tak třeba wifi může mít uživatelskou aplikaci s nastavením, pak několik aplikačních souborů, schovaných hluboko v systémové složce a nakonec jaderný modul, buď jako soubor v knihovně modulů, nebo natvrdo zakompilovaný v jádře.

Vulgární představa mobilu jako nějakých Windows98 je zcela mimózní.

To co vidis su ale len uzivatelove zlozky a subory, a na system nemaju vplyv. kludne mozes zmazat aj vsetky a nic sa nezmeni, akurat sa zmazu nejake tvoje data/fotky/konverzacie apod.

Do systemu sa da zasahovat len po specialnych komplikovanych "trikoch" (root), je to zlozitejsie a nie je to nic pre teba.

Urcite to lze, ovsem urcite ti musi byt zrejme, ze tvuj dotaz je prilis obecny a navic se zda byt vzhledem k ucelu Androidu jako sitoveho zarizeni dost podivny.

Urcite je mozne z Androidu odstranit ovladac sitove karty (sitoveho cipu), muze to byt slozitejsi operace a je mozne, ze bys musel upravovat firmware tveho telefonu, vytvoreni vlastni customROM. Sitovych zarizeni je v Androidu mnoho, v pocitaci take nemas jedinny typ sitove karty, budes si to muset pro tvuj telefon dohledat. Urcite se nebude jednat o jeden konkretni soubor, ktery by jsi na libovolnem hardwaru smaznul a odstranil bys tim sit. Je to tak netypicky pozadavek, ze se mi nic okolo toho ani nepodarilo dohledat, aby proste stejne zarizeni nemohl ovlivnovat i volani z telefonu.

Mozna by ti mohlo stacit na to jit oklikou a to pres hosts soubor, ktery mas jako root (spravce) moznost menit. Kdyz pak root ze zarizeni odeberes, tak to uzivatel bez nove aktivace rootu nedokaze zase vratit. Dokonce by na zmenu hosts mohli fungovat GUI aplikace, ktere potrebuji ten root. Ale ja se setkal akorat s takovyma, kde muzes sit pro aplikace povolovat ale ne zakazovat treba Droidwall. Kdyby teda uzivatel mohl nainstalovat novou aplikaci, tak by asi mela zpristupnenou sit, GUI aplikace teda spis pouzit nepujde.

Budes muset zkouset a hledat na netu, tezko ti tu nekdo vybali presny postup notabene pro neznamy telefon.

Pokud se da ten telefon rootnout, je mozne upravit firewallova pravidla tak, aby byla dropnuta vsechna odchozi spojeni. Takze, i kdyz se pripojis na wifi, zadna data z toho neodesles.

Ale pokud bys chtel znemoznit i moznost vubec pripojeni k wifi/datum, s tim me nic moc nenapada.