Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradte nejaký editor na programovanie

hladám editor na programovanie predovšetkým v C/C++, neskôr mozno v Java a Python. Na internete som pozeral vela TOP 5 videí aj clankov. Väcsinou všade sa opakujú tie isté:

-notepad++
-Clion
-Eclipse
-VisualStudio 2017
-VisualStudio Code (tu nechápem aký je rozdiel oproti normálnej celej verzií VisualStudio Community 2017)
-SublimeText
-ViM
-Atom

Chcem si zvolit iba jeden alebo dva, ktoré by som používal podstate už furt na programovanie v uvedených jazykoch. Ide mi predovšetkým o to aby zvolený editor mal kompilátor na uvedené jazyky a aby mal niečo ako "konzolu", kde sa dá ľahko program spustiť (aj preložiť - skompilovať). Proste klasický príkazový riadok. Dalej by mal mať jednoduchú obsluhu a pekné moderné rozhranie (prostredie). A nech je to freeware samozrejme. Ked používate iný editor, ktorý som sem nenapísal tak kludne poradte aj ten.

Viem, že možno je to zbytocná otázka ked sa dajú všetky stiahnuť a vyskúšal, ale ja by som chcel pocuť aké máte skúsenosti Vy s týmito programami. Lebo na nete sú na každý program aj kladné ale aj záporné ohlasy. A nechcel by som si zase zbytočne do počítača narvať "špínu"..

a) Pleteš si editor s IDE.
b) Do seznamu si přidej i PSPAD (stejně jako Notepad++ je to editor).
c) IDE je kombinace editoru a kompilátoru + pár dalších věcí (Eclipse, VS2017 apod.).
d) Každý používá to, co mu vyhovuje (záleží i na jazyku).

Každý používá to, co mu vyhovuje

Vám vyhovuje čo?

(záleží i na jazyku)

Co sa týka programovacieho jazyka tak kazdý dobrý IDE by mal obsahovat stiahnutelné knižnice pre daný jazyk, či? V nastaveniach projektu iba prepnem syntax a nainstalujem nejakú Java knižnicu a ide to, alebo sa mýlim?

Já jsem už 10 let v důchodu …

Pro "vážné" programování klidně VS 2017. Jaké jazyky umíš? Pokud se teprve učíš programovat, klidně Python a pro začátek jeho IDLE nebo Spider. Až do toho pronikneš, nebudeš se muset ptát. Každé dobré IDE má všechno :-)

Jaké jazyky umíš?

Noo...takže: C, Java, Python a HTML/CSS + PHP.

Teraz ruku na srdce: žiadne

-C/Java viem iba absolútne základy. Niečo začínajúc klasickým kodom "hello world", cez tvorbu jednoduchej kalkulačky, načítanie reťazca, premenných (int, float, char, short, long), práca zo struktúrami a pod.
-Python tu viem asi najviac - stredne pokročilý (teda aspon si myslím)
-HTML/CSS: tu som odborník. Ale to asi každý lebo to není tažké. Horšie je tu už u PHP, kde ovládam tiež iba základy.

Ale zatiaľ si z toho veľkú hlavu nerobím..lebo do dôchodku mám ešte asi 50 rokov. :-D

-Python tu viem asi najviac - stredne pokročilý (teda aspon si myslím)

- A doted si ten Python delal teda v cem ?
* Pro me uz i "zacatecnik" zna minamalne zakladni environment (IDE) pro své pracovni okoli.

PS : Urcite zkus ten Pycharm (necelych 200Mb, jednoduchy, prehledny) + Intellij - IDEA pro Java : https://www.jetbrains.com/idea/ (muzes v jednom IDE programovat/kompilovat oba jazyky, podporuje i BASH)

A doted si ten Python delal teda v cem ?

V nano, ale ten nano editor mal otrasné rozhranie...v podstate iba príkazový riadok. A to celé bolo súčasťou nejakého klienta, tuším sa to volalo Putty.
To že som napísal že viem z Python-u najviac ber z rezervou. Naposledy som v nom kodil pred nieco vyše pol rokom a šlo mi to. Je to asi najjednoduchší prog. jazyk aký existuje.