Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký zdroj

Dobrý den
Skončila mi záruka na PC a odešla graf.karta, tak jsem si PC rozdělal abych zjistil co mi tam vlastně dali. Zjistil jsem, že na 24pin napájecí konektor na desku dali pouze 20pin zdroj. Hádat se s nima nebudu, asi to nemá cenu..
Takže bych si chtěl koupit novou graf. kartu a dát tam odpovídající zdroj, pouze nevím jaký.
Kartu jsem si vybral ATI HD 3650 512MB DDR3, ostatní hardware je motherboard: Intel DG965SS, procesor Pentium IV 3GHz Prescott, 1536 MB RAM (2*256+1024) 1x Harddisk a 1x DWD-RW.
A rozhoduji se mezi zdroji:
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoit em&stiid=44448
a
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoit em&stiid=64510
rozhoduji se i s ohledem na finance..Díky moc za rady.

24pinový zdroj by byl vhodnější ale není to nutnost a tedy dle mě ani chyba. V podstatě jediný rozdíl (a proč se vlastně prodávájí 24pin) je že do desky vedou místo jednoho 12ti voltovýho drátu dva ale protože už máš těch 12v posílených dalšími dvouma dráty (ten 4pinový konektor někde poblíž cpu) není to nutné. Neměnil bych ten zdroj kvůli tomu. Rozhodně nekupuj redukci z 20 na 24pin stojí pár kč ale elektricky zhoršuje obvod víc než chybějící drát.

Taky záleží jaký tam máš zdroj a jak kvalitní má dráty a z čeho.Abys neměnil dobrý zdroj za horší značku:-) ale asi tam máš eurocase...Fortron není špatnej ale tyhle levné za 800kč nejsou taky nějaká extra výhra, třeba mě se třeba nelíbí že mají málo sata konektorů.

Zrovna teď vidím ve svém otevřeném pc 20ti pinový zdroj (starej fortron 350w) v 24pin díře a sem v klidu...

300w noname?
pak není špatné se poohlédnout po něčem jiném, nemusí to být ani drahý zázrak, stačí normální výrobce s 12cm větrákem a spodním nasáváním.

navíc se to může hodit i kvůli tvému procesoru, který navenek dohromady nic užitečného nedělá, zato pochází ze série "nejrychlejší kamna na světě" a jeho teplo je třeba pořádně odvádět ven.

Já se chci zeptat co si myslíte o zdrojích už v montovaných v case?
Mám vyhlídnutý tenhle Eurocase MiddleTower 550 Moc se mi líbí vzhledově a i cena je pěkná.Na czc.cz je napsáno, že tam je kvalitní zdroj Fortron.
Doma mám teď tohle KME MiddleTower ATX CX-2362 a nemůžu si stěžovat,ale už ji mám skoro tři roky a je špinavá a i kdyby nebyla,tak se mi nelíbí.

Tak se ptám co si o tom Eurocase myslíte?