Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zasekávání PC při restartech a vypínání

Zdravím, mám PC AMD Phenom II X4 840 3,2 GHz se zákl. deskou MSI 770-C45, ve kterém byl nainstalován OS WIN 7. Po přeinstalaci na Windows 10 vždy když se má počítač restartovat, nebo vypnout, kolečko se sekne a PC jede dál. Při možnosti restartování musím pak udělat restart ručně tlačítkem. Při vypínání taky musím ručně zmáčknout tlačítko napájení a počítač se stejne vypne až tak za dvě minuty. Nevím teď jestli to mají na svědomí nějaké špatné, či chybějící ovladače ZD, nebo samotný Windows, nebo je něco blbě s hardwarem. U WIN 7 žádný takový problém nebyl.

Čistá instalace. Psal jsem, že jediný problém, který mám je zasekávání se při restartování nebo vypínání systému, jinak vše funguje normálně. Proto se ptám jestli s tím třeba někdo nemá nějakou zkušenost.

V tvém případě to nebude způsobeno ovladačema,to by jsi měl problém s HW i při práci. Tobě to brzdí probíhající (běžící) úlohy na pozadí,které je potřeba zkouknout ve správci úloh a vypnout manuálně. Potom zkusit softwerově restartovat OS.

Drží ti vypnutie OS na pozadí furt spustený nejaký zapeklitý súbor, ktorý brání reštart systému.

Skontroluj výpisy powercfg /?
https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/device-experiences/powercfg-command-line-options

Vypni v Správe napájania fastboot (rýchly štart).

Resetuj Bios jumperom do výrobného nastavenia.

Vypni/zapni v Bios "secure boot", skontroluj či pracuješ pod uefi/legacy.

Vypni/zapni v Bios S3.