Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jabber - nejaké otázky k protokolu

Začal som používať Jabber. Ale mám nejaké otázky:

1. Cez QIP Infium mi nejdú posielať súbory. Neviete ako to poriešiť? QIP Infium 9010 na oboch stranách.

2. Jabber sám neposiela info o stave online a offline a jediná možnosť ako zistiť či je daný človek pripojený je čakať od neho správu? A naopak, ak je už odpojený, zistím to len tak, že mu pošlem správu a až vtedy mi ukáže, že je už odpojený?

1.) nemam tucha nepouzivam QIP

2.) status posila, vidim kdo je online - offline, vcetne podstavu nerusit - na chvili pryc atd. - stejne jak un ICQ. Rozdil je v tom ze pokud je offline, neposles mu zpravu - nebude dorucena az se prihlasi, jak je tomu u ICQ kde zpravy pockaj na serveru.

Jako klienta pouzivam Mirandu

QIP Infium pouzivam a subory mi idu normalne posielat... samozrejme za predpokladu, ze to mam ja aj druha strana povolene... status sa normalne posiela... vidim, kto je pripojeny, kto nie... vidim, kto ma aky stav a ked sa zmeni, tak to samozrejme vidim...

To je zaujímavé, mám QIP Infium, druhá strana tiež, súbory si poslať nemôžme a online offline nevidím okamžite, vždy musí prebehnúť nejaká komunikácia. Málokedy vidím online hneď. A offline uvidím až keď sa daná osoba odpojí a ja pošlem správu, až vtedy vidím offline. Správy mi chodia aj pri offline ako je to u ICQ.