Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jabber - nejaké otázky k protokolu

Začal som používať Jabber. Ale mám nejaké otázky:

1. Cez QIP Infium mi nejdú posielať súbory. Neviete ako to poriešiť? QIP Infium 9010 na oboch stranách.

2. Jabber sám neposiela info o stave online a offline a jediná možnosť ako zistiť či je daný človek pripojený je čakať od neho správu? A naopak, ak je už odpojený, zistím to len tak, že mu pošlem správu a až vtedy mi ukáže, že je už odpojený?

1.) nemam tucha nepouzivam QIP

2.) status posila, vidim kdo je online - offline, vcetne podstavu nerusit - na chvili pryc atd. - stejne jak un ICQ. Rozdil je v tom ze pokud je offline, neposles mu zpravu - nebude dorucena az se prihlasi, jak je tomu u ICQ kde zpravy pockaj na serveru.

Jako klienta pouzivam Mirandu