Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava špatně zapečené grafiky (výměna smd součástek)

Ahoj zrovna dnes jsem trochu uklízel a napadlo mě jak opravím GTX 770 MSI kterou jsem koupil za 300kč.Jde o to že to nějakej borec zapekl a já to zjistil až když jsem to doma rozbalil ,jelikož říkal že jen nejde.Tak jsem u známého na reflow stanici srovnal napájecí mosfety.

Jeden z nich se rozpadl (jsou složené z 1. kovové části a 2. křemíkové části) a každá z těch částí má 4 kontakty.Tak jsem ji složil a zapájel jako ostatní.

No a když jsem ji zapnul tak vyhořel nějakej integráč.

Otázka zní: Jestli někdo máte stejnou grafiku měli by jste možnost se podívat na označení.Ta moje totiž tak vyhořela že ani nevím jakou objednat.

PS: Špatnej mosfet neschořel ale jen se zase rozpadl takže jsem našel podle označení nový v číně.

Foto: https://ibb.co/cfybyd https://ibb.co/e3nYBy https://ibb.co/mNmRWy

a čo v prípade,že je poškodené vnútorne kompletne všetko-grafický čip,pamäťové moduly,ostatné súčiastky,aj to budeš objednávať na aliexprese a letovať, letovať ,letovať,pájkovať,pájkovať,pájkovať....? jednoduchšie a možno zmysluplnejšie bude objednať si v dráčiku stavebnicu merkúr a zmontovať si pohyblivý model autíčka na solárny pohon alebo si zahraj mikádo.....

Řeknu přesně co se stalo.Když jsem ji zapnul bez ext.napajeni tak to běželo (vetráky na grafice se točily) a vypnul jsem to.Pak jsem přidal to externi napajeni a zapnul.Z toho vrchniho pravého kraje u 2x8pin konektoru se vyvalil kouř a ventilátory se zastavily.Když jsem to vypnul a sundal chladič tak se vysypal mosfet a zbyla připájená jen ta železná část.A zbyl vypálenej čip Q39

PS: Na internetu jsem našel podobnej případ a grafika najela do windows ale při hrách byla nestabylni a dělala BSOD.

Měl jsem to ve stary desce s AMD Athlon64 a DDR1 takže by to nevadilo.Deska je ale v pořádku.

https://linustechtips.com/main/topic/840597-gtx-770-replacing-stuff/

"větráky se točily" = "fungovalo to"

Co se člověk nedozví... :-?:-D

Tak v první řadě: pokud ti bouchnul FET a odkouřil se další čip na desce, tak pravděpodobnost, že odešlo je toto, je asi tak 1:1000. Jak už zaznělo, vyměníš to co viditelně shořelo a pak vyměníš postupně i GPU, RAM, uděláš reball?