Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost SSD v SATA II

dobrý den, vlastním Kingston SSD now A400 120GB v SataII je tu čerstvě nainstalovaný Win 7 pro

HW: AMD Atlhlon II X3 425
Radeon HD 5700

chci se zeptat jestli jsou tyhle naměřené hodnoty čtení/zápis SSD v pohodě
All 5 1GiB C: 21% (23/112GiB)

READ WRITE

Seq 270MB/s 63,57MB/s
Q32T1

4KiB 106,9MB/s 75,25MB/s
Q8T8

4KiB 101,3MB/s 61,98MB/s
Q32T1

4KiB 8,333MB/s 37,71MB/s
Q1T1

Spíš mě zajímá ten zápis, přijde mi že to není moc

Zapis je nic moc protoze je to velmi male SSD napul zdarma. Je to v poradku. Ty nejmensi kapacity jsou u SSD i nejpomalejsi (cim vyssi kapacita, tim vyssi rychlost - je tam vic chipu do kterych jde šťourat současně), a tohle je proste low cost model - nejde cekat zazraky.

Ještě jsem zjistil že když sem v BIOSU přepl z IDE na AHCI zvedla se rychlost zápisu a klesla rychlost čtení

Uvedl sem grafiku a cpu, RAMky jsou A-data 800mhz 2x2GB, Zdroj Corsair 400W (přesný model nevím),základovka GA-MA 770 UD3,HDD Seagate 320GB

Mno mám Samsung SSD 500GB na novým HW ASUS ROG STRIX Z270F dal jsem ho i na podobnou vykopávku teď co máš ty ASUS M2N-SLI Deluxe,rychlost jsem teda neměřil sice to krapek je znát oproti HDD co tam bylo dřív,ale oproti tý nový je to znatelně pomalejší a otázka jestli to má vůbec cenu tam to SSD dávat....

holt nějaký výběhový kingston srágora. neco jako dacia mezi auty. Sata II je fakt zastaralé, navíc SSD mohou různě degradovat výkon. Pokud dnes low end šity mají SATA oproti NVMe, tak je to SATA III (6GBps, v praxi 550 Mbps)

SATA II= 3Gbps (polovina III).

Například NVMe x4 3.0 = 32Gbps (4GBps), a top disky skutečně už se dostávají na tento limit (obzvlášť čtením, to je vždy napřed), já mám například břídilských 2500 / 1800 MBps.

Samozřejmě tohle jsou hodnoty sekvenční + o velké délce bloku. to jsou údaje, kterými se výrobce chlubí, protože náhodný přístup rázem je v 10kách MB/s (jde i ke 200). TO samé malé bloky (512b, 4k)

PS: plotnové disky měly zlomky MBps náhodně, sekvenčně 100-150MBps.