Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypíná se pc při hře

Zdravím, potřeboval bych pomoc/poradit. Měl jsem procesor AMD FX-6100, který jsem měl tři roky, mám od září 2017 hru FIFU 18 na které mám nahráno X hodin a nikdy jsem neměl problém jako, co mi to dělá teď. Normálně hraju FIFU a zničeho nic se mi vypne PC..a udělá mi to pokaždé, jen tak se mi vypne..dělá to poslední tři týdny, jinak za celej rok se mi tohle nikdy nestalo...hraju ještě lolko a tam se mi nikdy tohle nestalo...ovšem dnes jsem měnil právě procesor , dával jsem místo FX-6100 novější řadu FX-8350, nanesl jsem novou pastu, vyčistil starou, vše jsem udělal tak jak umím, zapnul jsem PC a vše v pořádku..na starém CPU jsem měl 37C teplotu, deska i grafika skoro totéž, při zátěži cca 60-65C. Když jsem dnes dal ten nový procesor, tak normálně mám teplotu 25-30C, při zátěži cca 60-70C. Hrál jsem opět lolko a v pohodě, žádný problém, po týdnu zapnu fifu (protože jsem neměl náladu na to vypínání jsem jí zapl a že si zahraju, odehrál jsem první 15minutový zápas v pohodě, zapnu druhý a v polovině zápasu se mi opět vypl počítač)..jenže teď nastal problém, co jsem neměl, že když jsem ho znovu zapnul, tak se rozjel a po 5s se zase vypl..tohle mi udělal 5x po sobě, než jsem ho teda nechal 3 minuty tak, teď už zase jede. Nevíte čím to může být? že by se to přehřívalo? to je podle mě blbost, ne? :D

moje parametry jsou
AMD FX-8350 8 x 4,0 GHz
Kingston HyperX 8GB DDR3 1866MHz CL10
NVIDIA GeForce GTX 650Ti 2GB GDDR5
ASUS M5A97 R2.0
Western Digital WDC 465 GB SATA III
Fortron Hexa 500W
Zalman R1
Chladič procesoru Freezer 13 CO
Win7 Ultimate 64bit

aktuální teploty jinak CPU - 27C , grafika 37C, deska 38C...

Tak už jsem to teda vypátral..absolutně nechápu, ale skutečně se přehřívá CPU. Hraju 10x častěji lolko, které si myslím, že musí bejt daleko náročnější a to utáhne v pohodě, dokonce ho hraju na full detaily a fifu jen na střední..nicméně jsem to vypozoroval..zapnul jsem hru, dal jsem match a začínal na 69C a postupem času se to vyšplhávalo po stupni, až se to dostane vždy ke konci zápasu někde na 83C a vypne se mi PC..což teda nechápu, nicméně asi tomu nesvědčí tyhle 32C vedra venku, proto to asi nikdy se nevyplo přes zimu/jaro...a to jsem si myslel, že mám až moc dobrej chladič na to..tak se zeptám..jak na tom ten Freezer 13 CO chladič je? mám ho už tři roky. Myslíte si, že ten BOX chladič k procesoru bude lepší? nevypadal zas nejhůře...a co jsem četl hodnocení, tak prý i cosi uchladí..a já si myslel, že tenhle je až moc dobrej teda pro můj PC :D a to mě stál asi 900kč ten chladič.

Byl od prachu, to jsem vyčistil, ale že možná blbě sedí, to by možná i asi sedělo..jinak na něj fouká 120mm větrák, který opravdu chladí dobře (vzduch jde furt chladný) a jak říkáš, když šáhnu na ten chladič, tak je právě dost horkej, na to že na něj jde vzduch. A říkáš, že bude rozhodně lepší jak teda ten BOX co byl u cpu jo?

27°C je blbost, zkus jinej program, nebo mrkni rovnou do BIOSu. Nemůžeš mít takvou teplotu na procesoru, když venku panují teploty přes třicet. Jedině bys měl PC v klimatizované místnosti, nebo ve sklepě.
Nemusíš ho dávat na procesor jinak, ale hlavně pořádně. Třeba je jen lehce nařivo, nemusí to být vidět, ale na teplotách CPU v zátěži to je zjevně poznat.

Jo, ale při 69C to začíná a tak něják mám i při lolku a je to v pohodě, jenže tady teplota stoupala ve fifě až na 83C, kdy se mi poté PC vypl..mám to pouze u fify a jen poslední měsíc, jinak se mi to nikdy nestalo. A nechce se mi věřit, že by fifa na střední detaily, kde mi to ani netrhne nebo neprosekne by měla větší zátěž než online hra..nevím co s tím no :/

Jako nasadit blbě chladič asi moc nejde u AMD a stačí v pohodě určitě lepší než nějakej BOX,takže jestli to padá bude to něco z toho MB,GPU,PSU jenže pokud neotestuješ tak to nezjistíš.Další možnost pokud to dělá v jedný hře jenom a jestli je to nějaká pirátská že to shodí ona...

Hraju pouze dvě hry , LoL a FIFA 18 - tu mám pochopitelně koupenou na originu, mám i obal :D nikoliv žádný download..teď koukám na originu, mám na ní nahráno 148hod, nikdy mi to neudělalo, udělá to jen teď. Jako ten chladič nevím, drží tam napevno, je nacvaklej tak jak by měl, znovu do toho rýpat nechci :/ FIFU sice moc nehraju, ale jako je to nějáký divný..dělá to fakt od července, nikdy předtím se mi tohle nestalo..a spadne to většinou fakt na konci zápasu..jak říkám, kontroloval jsem to vkuse během hry, začátek zápasu začínal na 69C, pak se to postupně po stupni zvedalo, v polovině zápasu bylo 76C a ke konci 83C (v červeném), kdy už mi to opět vyplo PC. Po opětovném zapnutí se mi opět vypnul, opět jsem minutu počkal a vše dobré. Nevím co s tím no...asi to zatím nechám tak, stejně už bude vycházet fifa 19 a uvidím :D

Hlavně nedávej hodně pasty. Pasty se dává jen tenký film, který vyrovnává mikroskopické nerovnosti povrchu. Více pasty neznamená lépe.

Dosluhující chladič? Není to nemožný, ale je to velmi vzácný jev, kdy "vyfičí" heatpipe a pak špatně přenáší teplo. Ale tohle opět ověříš snadno tím, že při těch 80°C by sis o základnu chladiče spálil prst. Pokud ne, tak zas a opět stejná pohádka - špatně usazený chladič, neodvádí teplo z procesoru.

já mám teď otevřenou case, hraju lolko a sleduju to, jako motá se to kolem 65C, ale u lolka se nevypne..což docela čučím jako..a že zrovna u fify to nedává..ale co tak šahám po tom chladiči, tak hodně pálí no..já se taky asi přikláním k tomu, že jsem něco udělal někde špatně :) je docela složité ho tam dávat, je to velkej prevít :D

Tak pánové, je po výměně chladiče a zatím jsem teda odehrál a odsledoval jednu hru ve fifě a teplota se drží vkuse na 54C, je sice už večer, ale troufám si říct, že problém je asi vyřešen.. Ještě dám echo, až u toho strávím pár her, ale teda, co mě neskutečně s prom**tím sere, jak ten větrák jede naplno..no to je síla ho poslouchat..točí se jak o život i normálně, ale teplota je při zátěži 54c..ale když zapnu hru a nebo hraju, tak semtam se ještě ty otáčky zvednou..jako je to fakt hukot to poslouchat, ale pokud to vyřeší můj problém, tak budíž :D

Hele, tak už je to asi OK, možná byl ten starý chladič špatně nasazený a nebo mu něco vadilo, ale asi koupím novej, protože tohle se fakt absolutně nedá poslouchat..to je totální humus, jak ten větrák hučí a jede vkuse naplno :D teploty jsou OK...ale nedá se to poslouchat..jaký by jste mi prosím doporučili na můj FX-8350? Díky

Nesmysl pokud byl ten chladič horkej jak si psal tak chladil,takže max tak vyschlá pasta tam se nic jentak nepohnojí ,max odejde točák nebo když už je ruplá heatipes apod tak sr to projeví hned po instalaci na CPU.Jinak ale uchladit by ho měl ,ale k tomu CPU je to bída s nouzí pokud něco pořádnýho tak jeden z těhle,ten první bacha na to aby se vešel do case.

Gelid

nebo