Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybíravý router - hádanka - na jiném provideru nefunguje

Zdravím,
mám takovou asi zvláštní až laickou otázku, ale hlava mi to nedává.

V práci mám UPC router, z něho jde LAN do distribučního routeru (TPLINK TL-WR1043ND), tento router to distribuuje do dalších PC přes LAN + Wifi.
Z ničeho nic TPLINK přestal fungovat, neposílal nic ani do počítače, ani do přes wifi. Navíc se do něj ani nešlo dostat přes admin. Ani po resetu. Nechápal jsem.

Do adminu routeru se dostanu jen tehdy, když své PC propojím kabelem (LAN-LAN) a není tam žádný jiný kabel. Jakmile přidám kabel UPC>WAN , je mrtvo.
Jamile ten zdroj kabel z UPC modemu vytáhnu a nechám LAN-LAN bez internetu, dostanu se do adminu.

Říkal jsem si, že je asi konec, nicméně stále v záruce. Donesl jsem jej domů, kde na mém domácím internetu funguje jak hodinky.
Dá se to nějak vysvětlit? doufám že se to tedy dá pochopit:)
Díky za jakýkoli help.

Tak tvrdíš, že doma ti to funguje. Problém má WAN port, tak se ptám, zda na WAN port je přiveden gigabit, nebo jen fastethernet? Gigový port potřebuje 8 pinů, FastE jede jen po 4. Pokud máš doma jen Fastethernet, řekl bych, že ten TPlink má odpálený port (nebo jej má odpálený ten routeromodem od UPC).

Super! sice se teď se zrovna na domácí router nepodívám, ale modem tam je dobrejch 5 let, to ještě nebyl gigabit tak rozšířený (?) tak bych řekl že tam je Fastethernet. Rychlost od domácího providera (máme optiku) je nastavena na 100Mbps, což je tuším limit Fastethernetu?

u routeru tplink jsem zažil, že se po zapojení za jiný router sám přepnul do režimu bridge (staré tplinky tento režim "neznaly" - neměly ho v menu).
tomu by odpovídalo, že si posunul lan ip jinam a prochází jím bůhví co.
reset mikrospínačem nepomohl, jen ten tovární z menu.

vyresetovat, případně flashnout poslední fw.