Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nesprávne heslo na zdielanom priečinku

Ahojte,
v na PC1 mám zdielaný priečinok v sieti. Na PC1 je Windows 8.1 a všetko v pohode funguje.
Mám notebook, na ktorý chcem pripojiť ten zdielaný priečinok. V sieti ho je síce vidno, ale keď zadám používateľské meno a heslo tak to píše že je nesprávne. Heslo je však správne na 100%
Tým istým spôsobom a tým istým heslom mám pripojených 10 PC
Na notebooku nevidím v sieti ani môj notebook.
Na PC1 vidím PC1, notebook a ďalších 10 PC
Prosím Vám, viete mi poradiť?
Ďakujem pekne.

A prečo vlastne nevidím svoj PC v sieti?

v síti ho vůbec k ničemu vidět nepotřebuješ. jen bfu se proklikává kdesi v průzkumníku.

if exist y:\*.* (color 47
 net use y: /delete) else (color 20
  net use y: \\ip.adresa\d$ /user:uzivatel * /persistent:no)

help:
y: ... třeba pod tím písmenem jsem zvyklý mapovat vzdálený disk
ip.adresa ... ip pc, který chcu namapovat
d$ ... některý jeho oblíbený disk, zde s administrátorským sdílením
uzivatel ... některý administrátor
* ... vyzve k zadání hesla adminstrátora, lze to tam vepsat natvrdo ale není to moc chytré